Новопсковська селищна військова адміністрація

Луганська область Старобільський район

Про профілактику виробничого травматизму

Дата: 09.09.2016 14:04
Кількість переглядів: 864

За даними Всесвітньої організації  охорони здоров’я у світі щорічно гине від ураження електричним струмом у побуті та на виробництві  біля 30 тисяч людей. Як правило, це є результатом недбалого ставлення до правил поводження з електрообладнанням, нехтування та легковажне ставлення до електричного струму.

Підтвердженням цих слів є смертельний нещасний випадок, що стався 16 липня 2016 року в ПСП «Дніпро» Білокуракинського району з трактористом - машиністом сільськогосподарського виробництва цього підприємства. Як свідчать матеріали спеціального розслідування даного нещасного випадку  трагедія сталася за таких обставин: цього дня працівник ПСП «Дніпро» В. на виробничій нараді отримав завдання провести технічне обслуговування закріпленого за ним трактора МТЗ-80. Цим він займався протягом робочого дня.  Приблизно о 9 годині 50 хвилин тракторист - машиніст сільськогосподарського виробництва В. зайшов до виробничого приміщення напився води і, йдучи до виходу мимо зварювального трансформатора,  з невідомих причин,  ввімкнув зварювальний трансформатор, взяв у руки зварювальні кабелі та отримав ураження електричним струмом. Свідки нещасного випадку звільнили потерпілого від дії електричного струму, надали потерпілому першу долікарську допомогу та викликали швидку медичну допомогу. На жаль, потерпілий  помер у лікарні.

Як засвідчила судово-медична експертиза крові від трупа громадянина В., 26.03.1964 р.н., в крові потерпілого виявлено наявність етилового алкоголю в кількості 1,62%, що свідчить про те, що він незадовго до настання смерті вживав алкоголь та на момент смерті знаходився в стані алкогольного сп’яніння середнього ступеня.

Комісія з спеціального розслідування нещасного випадку зі смертельними наслідками з`ясувавши обставини трагедії, взявши до уваги пояснення свідків, висновки та інформації лікувальних установ та поліції дійшла висновку, що смерть працівника сталася внаслідок:

  • конструктивних недоліків, недосконалості, недостатньої надійності засобів виробництва, а саме: експлуатація  зварювального трансформатора  скомплектованого електродотримачем не заводського виконання;
  • порушення трудової і виробничої дисципліни, а саме: самовільного, без доручення безпосереднього керівника та в стані алкогольного сп’яніння використання зварювального трансформатора;
  • недостатнього контролю за підлеглим з боку посадових осіб підприємства.

Як бачимо,  сукупність небезпечного виробничого фактора «дія електричного струму» з технічними недоліками  електрообладнання, порушенням трудової і виробничої дисципліни та ще й під «соусом» алкогольного сп’яніння – це гарантований трагічний фінал.

 

Інформація страхового експерта з охорони праці відділу профілактики виробничого травматизму  відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України у Старобільському районі       Ярослава  Шпака

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь