Бюджет участі – інструмент прямої демократії
В Новопсковській громаді минулого року було вперше впроваджено практику залучення мешканців до покращення життя в своїх населених пунктах за Програмою бюджетування за участі громадськості (Бюджет участі). На сьогодні почалася активна фаза реалізації проектів-переможців.
Минулого четверга, 20 липня 2017 року, депутати на черговій 27 сесії селищної ради затвердили проектно-кошторисну документацію по капітальному будівництву восьми об'єктів. Це:
"Територія загального користування – майданчик для відпочинку населення в районі перехрестя вулиць Слобожанської і Жеребилова та провулка Дружби смт. Новопсков."
"Територія загального користування - майданчик для відпочинку населення по вул. 8 Березня смт Новопсков (в районі будівлі № 49)"
"Територія загального користування - майданчик для відпочинку населення по вул. Шкільна 15Б смт Новопсков (біля КЗ "Селищний будинок культури смт Новопсков")"
"Територія загального користування - майданчик для відпочинку населення по вул. Українській смт Новопсков (в районі будівлі № 15)"
"Територія загального користування - майданчик для відпочинку населення по вул. Айдарській смт Новопсков (в районі будівель 13 А та 13 Б)"
"Територія загального користування - майданчик для відпочинку населення по вул. Партизанській смт Новопсков (в районі будівлі № 19)"
"Територія загального користування - майданчик для відпочинку населення по вул. Газопроводській смт Новопсков (в районі будівлі №48)"
"Територія загального користування - майданчик для відпочинку населення по вул. Газопроводській смт Новопсков (в районі будівлі №42)"
Наступний крок – придбання необхідних матеріалів, обладнання та проведення робіт з монтажу обладнання. Хід реалізації всіх десяти проектів-переможців буде висвітлено на сайті селищної ради. Слідкуйте за новинами.
Ви не встигли минулого року подати свій проект на Бюджет участі? Для Вас маємо гарну новину: депутати затвердили відповідну програму і на наступний 2018 рік. Стартує процес Бюджету участі з 1 серпня 2017 року.
Звісно, як і будь-який процес, пов’язаний з людьми, бюджет участі не є ідеальним механізмом. Деякі його недоліки пов’язані з людським фактором, інші – з «молодістю» проекту і тим, що деякі недоліки проявляються лише в процесі реалізації. Усі ці проблеми спільні і для європейських (зокрема польських), і для українських процесів розподілу бюджету участі.
Однак варто зауважити, що бюджет участі – дуже хороший механізм для того, аби знаходити порозуміння між владою та людьми, робити свій населений пункт кращим, а кожного мешканця змушувати відчувати причетність та відповідальність за те, яким буде його село чи селище.