Як у Луцьку підтримують переселенців з Луганщини
Новопсковська громада, яка вже три роки живе під російською окупацією, залишається згуртованою навіть на відстані. Понад 2000 її жителів стали внутрішньо переміщеними особами та роз’їхалися по різних куточках України, ще багато наших земляків - за кордоном. Але попри відстані та біль розлуки громада залишається згуртованою — через підтримку, зустрічі, культурні події.
Цими вихідними в Луцьку відбулася особлива подія для родин з Луганщини — "Субота з театром", організована ЦНСП Новопсковської селищної ради. Завдяки підписаному Меморандуму про співпрацю 30 дорослих відвідали у Волинському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка виставу "Сватання на Гончарівці", а 15 дітей-переселенців разом із батьками побували на виставі "Чарівна лампа Аладдіна".
Це була не просто вистава — це були сльози радості, дитячий сміх і надія. Один з батьків, багатодітний тато, зателефонував після заходу і подякував за щасливі емоції його чотирьох дітей, яких не бачив уже три роки. Його слова стали свідченням того, як навіть одна культурна подія може зцілювати.
Також учасники Університету третього віку, яким опікується ЦНСП Новопсковської селищної ради, відвідали виставку "Століття в грошах" у Волинському краєзнавчому музеї. Вони дізналися більше про історію української гривні та перші монети незалежної України.
А в обласній бібліотеці для юнацтва відбувся майстер-клас зі створення великодньої курочки — символу материнства, достатку та відродження.
Кожен захід — це не просто дозвілля. Це підтримка, це турбота, це відновлення психоемоційного стану людей, які були змушені залишити свої домівки, але не втратили своєї ідентичності.
Щиро дякуємо усім партнерам нашого ЦНСП Новопсковської селищної ради: Волинський академічний український облмуздрамтеатр ім. Тараса Шевченка Волинський краєзнавчий музей Волинська обласна бібліотека для юнацтваза чуйність, відкритість і віру в силу культури. Разом — ми сильніші.