A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Новопсковська селищна рада
Луганська область, Новопсковський район

Протидія домашньому насильству

Проблема насильства в родині є досить гострою для України, як і для багатьох інших країн світу. Її небезпечність полягає в тому, що прояви насильства і жорстокості в сім’ї не лише руйнують гармонію і злагоду в родині, а й виступають однією з перед умов злочинності в суспільстві загалом. Ця проблема небезпечна ще й тим, що від неї страждають діти. Страждають не лише від насильства стосовно себе, а й, спостерігаючи за насильством у своїй сім’ї, у майбутньому переносять цей негативний досвід у власне життя.

 

          07 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Тепер під домашнім насильством мається на увазі не тільки фізичне, а й психологічне, економічне та інші види насильства.

         Раніше в якості суб’єкта Закону виступали тільки подружжя, яке живе разом, і їхні діти, то тепер він поширюється і на постраждалих від колишніх чоловіків/дружин або партнерів, а також на тих людей, які є парою, але разом не проживають.

      Тому, законодавством вводиться поняття термінового заборонного припису і обмежувального припису. Це два документа, які ізолюють кривдника від постраждалої особи і її дітей.

 

           Терміновий заборонний припис  виноситься Національною поліцією за заявою жертви домашнього насильства або за власною ініціативою в ситуації, коли є безпосередня загроза життю чи здоров'ю постраждалих осіб. Дія припису - до 10 діб.

      Обмежувальний припис стосовно кривдника - встановлений у судовому порядку, захід тимчасового обмеження прав чи покладення обов’язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи.

           Це вже судовий припис, направлений також на захист постраждалої особи, і, у порівнянні з поліцейським приписом, діє довше (від 1 місяця до 6 з правом подовження ще до 6 місяців) і перелік заборон/зобов'язань в нього більш широкий.

 

          Якщо ви зазнали будь-якого з видів насильства або розумієте, що існує загроза його скоєння, пам’ятайте, що найголовніше правило – НЕ МОВЧАТИ!

           Розкажіть друзям, знайомим, сусідам або родичам про такі факти. Попередьте їх про можливу небезпеку та попросіть звернутися до поліції в разі необхідності. Тримайте постійний контакт із довіреною особою, щоб вона знала, чи все у вас гаразд. 

           Якщо у вас не має можливості розповісти про насильство знайомим, то ви завжди можете звернутися на гарячу лінію 0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер) з будь-якого телефону по всій території України. Лінія є безкоштовною, анонімною та конфіденційною. Тут вам порадять, що робити у вашій конкретній ситуації в конкретний момент. Якщо насильство відбувається безпосередньо в момент дзвінка, вас одразу перемкнуть на поліцію. 

 

 

Якщо Ви постраждали від домашнього насильства, зверніться за допомогою!

Куди звертатися за допомогою?

Безпека

 

 

 

Поліція

цілодобово

102

 

 

 

Соціально-психологічна допомога

 

 мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства

0663700262

 

Медична допомога

 

“Швидка медична допомога”

цілодобово

103

 

Служби безкоштовної “ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ” і телефони довіри

 

Національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми і гендерної дискримінації

0 800 500 335 або

116 123 з мобільного

 

 

Телефон інформаційної лінії центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги

0 800 213 103

 

Національна “гаряча лінія” з захисту дітей

0 800 500 225 або

116 111 з мобільного

 

 

           

Інформація про відповідальних осіб Новопсковської селищної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству

ПІБ

Посада

Телефон

№ та дата документа

Інформація

Гречана Тетяна Миколаївна

Секретар Новопсковської селищної ради

066 333 32 55

Розпорядження №-127-о селищного голови Новопсковської селищної ради від 26 грудня 2018 року

Координатор з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.

Хіміч Микола Євгенович

Староста сіл Осинове, Ікове, Хворостяне, Тев`яшеве

050 974 34 21

Розпорядження № 78-о селищного голови Новопсковської селищної ради від 01 липня 2019 року

Відповідальна особа з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.

Шинкарьова Олена Олександрівна

Староста села Макартетине

097 308 21 69

Розпорядження № 78-о селищного голови Новопсковської селищної ради від 01 липня 2019 року

Відповідальна особа з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.

 

 

Щорічно в Україні з 25 листопада по 12 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою, основною метою якою є: збільшити розуміння та обізнаність про усі форми насильства, гендерного насильства та забезпечення рівних прав чоловіків та жінок, та формування свідомості у всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період компанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада –Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними властивостями;
5 грудня – Міжнародний день волонтера;
6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
10 грудня – Міжнародний день прав людини.

 

25 листопада року у Новопсковській об’єднаній територіальній громаді стартувала щорічна акція «16 днів проти насилля». Особлива увага під час її проведення приділялася питанням домашнього насилля у сім`ї та формування нетерпимого ставлення до будь якої форми насилля. Фахівцями із соціальної роботи були проведені профілактичні бесіди та роз’яснювальна робота у сім`ях які опинилися в складних життєвих обставинах, в сім’ях в яких виховуються неповнолітні діти, багатодітних та малозабезпечених сім`ях на тему: «Попередження насильства в сім`ї»,  «Насильство в сім`ї:як захистити себе та родину»

Було проведено ряд психолого-педагогічних тренінгів,  тематичних виховних годин, на тему: «Не бий – послухай!», « Ми проти насильства», «Проблеми та причини насильства у шкільному середовищі. Шляхи його подолання», « Насиллю–Ні!» серед навчально-виховних закладів, із залученням працівників Новопсковського районного сектору з питань пробації, з метою: посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена в першу чергу на збільшення знань про всі форми насилля, боротьбі проти рабства та торгівлі людьми. Були проведені просвітницькі заходи з питань попередження розповсюдження СНІД і ВІЛ.

Протягом акції на інформаційному вуличному екрані Новопсковської селищної ради були висвітлені соціальні відеоролики на тему :» Ми проти насильства».

В рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» в Новопсковській об’єднаній територіальній громаді було проведено  обласний Experince Форум з обміну практичним досвідом об’єднаних територіальних громад у питання запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків в умовах децентралізації за підтримки Департаменту соціального захисту населення Луганської ОДА, громадської організації « Сєвєродонецька молодіжної ради», коаліції «Луганщина. Жінки. Мир. Безпека» в рамках проекту  «Рівність заради безпеки». На даному форумі були присутні представники: Троїцької ОТГ, Веселівської ОТГ, Калмиківської ОТГ, Чмирівської, Шульгінська ОТГ, представники м.Рубіжне, м.Кремінна.

    Метою даного форуму було: обмін позитивним практичним досвідом об’єднаних

територіальних громад, органів місцевого самоврядування у роботі щодо

запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою

статі, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків в умовах

децентралізації. Мотивація новостворених ОТГ переймати практичний досвід

для подальшої реалізації у власних громадах.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь