Новопсковська селищна військова адміністрація

Луганська область Старобільський район

Про необхідність перевірки, прочищення та ремонту димових та вентиляційних каналів у приватному секторі

Дата: 17.02.2017 11:56
Кількість переглядів: 2550

Фото без описуВідсутність належної тяги в димових та вентиляційних каналах ставить під загрозу життя та здоров’я громадян, які користуються природним газом, так як продукти згорання газу, при визначених концентраціях в приміщенні, згубно впливають на організм людини, чого не відбувається при належній вентиляції приміщень та належному відводі продуктів згорання в димоходи.

За повідомленням Новопсковського міжрайонного управління по експлуатації газового  господарства станом на 1 лютого поточного року дуже малий відсоток надання актів перевірки димових та вентиляційних каналів у приватному секторі житлового фонду Новопсковського району.

Згідно Правил безпеки системи газопостачання  (п.6.1) безпечну експлуатацію та технічне  обслуговування  димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач).

При газифікації житлових і громадських будинків, в яких встановлено прилади і апарати з відведенням продуктів згоряння в димоходи, власнику (балансоутримувачу та/або орендарю (наймачу)) необхідно забезпечити первинну перевірку та прочищення димових і вентиляційних каналів (п.6.2  ПБСГ).

При перевірці димових і вентиляційних каналів визначають:

відповідність конструкції і використаних матеріалів вимогам проектної документації;

прохідність каналів (відсутність засмічення і наявність тяги);

герметичність;

відокремленість;

наявність і справність протипожежних розсічок від горючих конструкцій;

наявність поблизу оголовків встановлених приладів, обладнання у зоні вітрового підпору, що заважає належному повітрообміну;

справність та правильність розташування оголовку димоходу відносно даху і розташованих поблизу споруд і дерев з урахуванням зони вітрового підпору;

відсутність сажі і смоли - на внутрішніх поверхнях і тріщин - на зовнішніх.

Зоною вітрового підпору оголовку каналу є простір нижче ліній, проведених під кутом 45° до горизонту від найбільш високих точок, розташованих поблизу споруд і дерев.

Площа перетину з’єднувального патрубка від газового приладу до димоходу не повинна бути меншою ніж площа перетину патрубка газового приладу, який приєднують до димоходу.

Нормальною тягою димоходу вважається мінімальне розрідження в димоході, встановлене державними стандартами на прилади і апарати, які підключені до димоходу, але не менше 2 Па (0,2 мм вод.ст.).

 

Згідно п.6.8. ПБСГ періодичній перевірці і прочищенню підлягають:

Димоходи опалювальних печей, ємкісних газових водонагрівачів і опалювальних котлів, які працюють сезонно – не рідше ніж один раз на рік (перед початком опалювального сезону), які працюють цілий рік, два рази на рік (навесні і восени);

Димоходи опалювально-варильних пече не рідше ніж два рази на рік: перед початком і після закінчення опалювального сезону;

Димоходи від газових поточних і ємкісних газових водонагрівачів для гарячого  водопостачання,  ресторанних газових плит (залежно від матеріалу) – не рідше ніж один раз на 6 місяців (цегляні,  і азбестоцементні, цегляні і керамічні димоходи) і не рідше ніж один раз на рік (металеві – з товщиною стінки не менше 3 мм, азбестоцементні, керамічні та із жаростійкого бетону).

Обслуговування димоходів газового обладнання з відведенням продуктів згорання через зовнішню стіну будинку необхідно проводити одночасно з обслуговуванням газового обладнання за документацією  з експлуатації заводів-виробників.

Вентиляційні канали підлягають перевірці і прочищенню одночасно з димовими. У разі відсутності димових каналів вентиляційні канали підлягають перевірці один раз на рік.

Перевірка і прочищення димових і вентиляційних каналів комунально-побутових об’єктів, житлових та громадських будинків оформляються актом, рекомендована форма якого наведена у додатку 2.

Один примірник акта перевірки і прочищення димових каналів передається газорозподільному підприємству. Строк зберігання актів – 12 місяців.

Димові і вентиляційні канали на горищах будинків, а при суміщенні покрівлі – на оголовках повинні бути побілені і пронумеровані фарбою відповідно до номерів квартир.

У випадку виявлення  несправних та непридатних до подальшої експлуатації димових і вентиляційних каналів особа, яка виконує їх перевірку, зобов’язана  попередити власника (балансоутримувача та/або орендаря) про заборону користування газовим обладнанням, невідкладно направити газорозподільному підприємству акт перевірки технічного стану димових та вентиляційних каналів для подальшого відключення газових приладів від системи газопостачання.

Згідно п6.9. ПБСГ до початку робіт із ремонту димових і вентиляційних каналів, заміни газового обладнання і пічного опалення власником (балансоутримувачем та/або орендарем (наймачем) житлового будинку подається заява газорозподільному підприємству про необхідність відключення газових приладів і апараті від системи газопостачання.

Ремонтні роботи димових каналів допускається починати тільки після відключення газового обладнання від системи газопостачання. Після кожного ремонту димоходи підлягають позачерговій перевірці і прочищенню відповідно до пункту 6.2. цієї глави.

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь