Новопсковська громада
Новопсковський район, Луганська область

Вуличне освітлення як фактор безпеки

Вуличне освітлення завжди відігравало значну роль, воно виконує одночасно безліч функцій: убезпечує транспортний та пішохідний рух, робить середовище більш затишним та естетичним. Якісне вуличне освітлення істотно впливає на зниження числа дорожньо-транспортних пригод.

Виявлено, що загальна кількість ДТП може бути зменшена на 30% завдяки вуличному освітленню, а число подій на дорогах державного значення та у зонах особливої небезпеки (наприклад, на перехрестях) - на 45%.

Правильно сплановане, якісне вуличне освітлення також сприяє запобіганню злочинних дій. Практика показує, що злочини проти власності в основному відбуваються в темних місцях, де зловмисники почувають себе найбільше комфортно, а потенційні жертви практично безпомічні. 

Нагадаємо, в громаді був реалізований Проект "Нове будівництво вуличного освітлення за інноваційними технологіями в Осинівській сільській раді. Встановлення фотомодулей на опорі" на суму 1 222 671 грн фінансувався з Державного фонду регіонального розвитку згідно розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.05.2016 № 362-р (зі змінами). Співфінансування з місцевого бюджету на суму 103 878 грн. Роботи виконувала підрядна організація КП «Новопсковжитло». Роботи було завершено в кінці 2016 року.

   « повернутися до списку новин