Новопсковська громада
Новопсковський район, Луганська область

Тепер ID-картки, які засвідчують особу, будуть отримувати всі громадяни, починаючи з 14 років

Отримати біометричний паспорт зобов'язаний кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку. Тому, з метою уникнення ускладнень із підтвердженням місця реєстрації  запрошуємо батьків прибути до Новопсковської селищної ради (смт Новопсков, вул.Шкільна, 3) для уточнення реєстрації місця проживання дітей віком до 16 років.

Нагадуємо, що ще 6 грудня 2012 року набрав чинності Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Відповідно до цього Закону в Україні розпочато роботи із запровадження оформлення і видачі паспорта громадянина України, що містить безконтактний електронний носій із біометричними даними власника документу.

Щоб отримати паспорт, громадянин повинен не пізніше,  ніж через місяць після досягнення 14 років, звернутися до територіального підрозділу Державної міграційної служби України за місцем проживання.

Насамкінець слід зазначити, що за проживання без паспорта передбачено адміністративну відповідальність. Відповідно до ст. 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення проживання громадян, зобов’язаних мати паспорт, без паспорта або за недійсним паспортом, проживання без реєстрації тягне за собою попередження або накладення штрафу.« повернутися до списку новин