Новопсковська громада
Новопсковський район, Луганська область

Африканська чума наблизилася впритул до Новопсковського району.

Відповідно до інформації управління  Держпрподспоживслужби в Старобільському районі  при дослідженні патологічного матеріалу у двох вимушено забитих свиней у військовій частині, що розташована на території села Чмирівка  Старобільского району, встановлено діагноз на  африканську чуму свиней.

         В цілях недопущення захворювання  необхідно:

- забезпечити безвигульне утримання тварин;

- не згодовувати свиням корма, які не пройшли термообробку;

- не купувати живих свиней  в місцях стихійної торгівлі без супровідних ветеринарних документів;

- не проводити безконтрольний забій тварин, не перевозити продукти свинарства без супровідних ветеринарних документів;

- не допускати сторонніх осіб, тварин та транспорт до приміщень де утримуються свині;

- необхідно провести щеплення проти класичної чуми свиней.

    Звертаємося до населення з проханням відповідально віднестись  до виконання  ветеринарних вимог. Придбавши продукцію тваринного походження (м’ясні вироби, сало та інше), або тварин без супровідних документів та невідомого походження виникає велика вірогідність виникнення захворювання при контакті з хворими та перехворівшими тваринами.

З 10 січня бригадами спеціалістів ветеринарної медицини на території району буде проводитися вакцинація свиней проти класичної чуми свиней, просимо відповідально віднестися до виконання профілактичних заходів. З питань проведення вакцинації, в разі загибелі, або виявленні  ознак захворювання потрібно негайно повідомити спеціалістів державних лікарень ветеринарної медицини  за телефонами: Новопсковська: т. 2-45-79; Новобілянська: т. 0982929679; Пісківська: т.9-41-23; Білолуцька: т. 9-22-64; Кам’янська: т. 9-62-68 або за тел. 095-93-97-758,  050-16-44897,  093-320-77-25

 

 « повернутися до списку новин