Новопсковська селищна військова адміністрація

Луганська область Старобільський район

Щодо створення сімейних ферм чи сільськогосподарських молочних кооперативів

Дата: 13.04.2018 09:56
Кількість переглядів: 2098

Фото без опису

З метою реалізації Концепції розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018-2020 роки в Новопсковській громаді проводиться пошук бажаючих створити сімейні ферми чи сільськогосподарські молочні кооперативи.

Про свою готовність долучитися повідомте Новопсковську селищну раду (одразу після прочитання цього оголошення) надіславши інформацію про себе на електронну пошту info@novopskovrada.gov.ua з позначкою " Сімейні ферми та молочні кооперативи" або старості сіл Осинове, Ікове, Хворостяне, Тевяшеве Миколі Хімічу.

Для осіб, які бажають створити сімейні ферми, необхідно зазначити наступну інформацію: П.І.Б., адресу проживання, вид діяльності (виробництво молока, мяса, реалізація поросят, телят, інше), проблемні питання.

Для осіб, які бажають створити сільськогосподарські молочні кооперативи: П.І.Б., адресу проживання, кількість корів, проблемні питання.

 

Аграрний сектор є надзвичайно важливим для економіки та продовольчої безпеки країни. Сьогодні він забезпечує 12% ВВП і близько 40% валютних надходжень від експорту. Це вимагає від Уряду підтримання ефективного функціонування цієї галузі. І найбільший потенціал для її розвитку міститься саме у сфері малого та середнього бізнесу в селі.

В Україні сьогодні налічується понад 33 тис. фермерських господарств. Це більш як 70% від загальної кількості економічно активних сільськогосподарських підприємств. Проте виробничий та соціальний потенціал фермерських господарств залишається нереалізованим. Рівень технічного оснащення, показники ефективності (зокрема – врожайність) здебільшого є значно нижчими порівняно із середніми та великими підприємствами. Щорічна втрата експортного потенціалу фермерських господарств оцінюється щонайменше у $350 млн. 

Основна причина такого становища – брак власних обігових коштів та висока вартість кредитних ресурсів. Як наслідок, фермерські господарства мають значно скромнішу матеріально-технічну базу, а їх доступ до передових технологій, селекції, використання сучасних засобів захисту рослин і добрив суттєво обмежений. Саме з цих причин частка фермерських господарств у загальній структурі виробництва валової сільгосппродукції є незначною – від 6% до 8% на рік.

За умови отримання відповідних матеріальних та організаційних ресурсів малі та середні господарства здатні значно підвищити свою ефективність та зробити більш значний внесок і в економіку країни в цілому, і в обсяги валового виробництва сільгосппродукції зокрема. Та найголовніше, що розвиток фермерства буде драйвером розвитку сільських територій завдяки створенню нових робочих місць і виробничої та соціальної інфраструктури.  

Саме тому Уряд затвердив Концепцію розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018–2020 роки. Вона спрямована виключно на підтримку фермерських господарств із площею не більше 100 гектарів. Документ був підготовлений Мінагрополітики у тісній співпраці з Асоціацією фермерів та приватних землевласників – найбільшим професійним об’єднанням фермерів в Україні.

Головні завдання реформи

Основною метою Концепції є створення необхідних організаційних, правових та фінансових передумов для розвитку фермерських господарств і сільськогосподарської кооперації. Державна підтримка саме малих та середніх сільгоспвиробничих структур дозволить підняти українське фермерство на якісно новий рівень, сприятиме підвищенню ефективності та конкурентоспроможності фермерських господарств, допоможе наситити внутрішній ринок якісними продуктами та розширити географію експорту. Окрім того, розвиток фермерства сприятиме створенню середнього класу в селі, розвитку сільських територій та призведе до покращення матеріально-фінансового становища сільського населення.

На реалізацію Концепції в державному бюджеті на 2018 рік передбачено безпрецедентну суму – один мільярд гривень. Для більш ефективної координації програм підтримки за ініціативи Асоціації фермерів та приватних землевласників у структурі Мінагрополітики створено посаду заступника міністра з питань підтримки фермерства й розвитку сільських територій. Її обійняв віце-президент АФЗУ Віктор Шеремета. З метою підвищення загальнонаціонального статусу українського фермера, починаючи від 2018 року, 19 червня відзначатимуть професійне свято – День фермера.  

Основні зміни, передбачені Концепцією

  • Стимулювання створення та розвитку фермерських господарств

Для цього передбачено як розширення чинних кредитно-фінансових механізмів, так і впровадження нових фінансових інструментів. Зокрема, планується надавати фінансову підтримку на конкурсних засадах на поворотній основі фермерам через Український державний фонд підтримки фермерських господарств. Передбачена також часткова компенсація відсоткової ставки за залученими у національній валюті банківськими кредитами. Окрім того, державна підтримка фермерів полягатиме у здешевленні страхових платежів. Фермери також матимуть можливість отримувати державні гарантії під інвестиційні проекти та державну підтримку на умовах фінансового лізингу. Концепцією передбачено також виділення коштів на часткову компенсацію витрат сільгоспвиробників для придбання вітчизняної сільськогосподарської техніки та обладнання.

  • Створення сприятливих умов для розвитку органічного землеробства

Концепція передбачає збільшення протягом трьох років сільгоспугідь під органічними культурами на 10%. Фермерські господарства, що оберуть цей напрям діяльності, матимуть пріоритети при наданні державної допомоги – зокрема, в частині отримання дешевих кредитів та часткової компенсації витрат на закупівлю сільгосптехніки й обладнання. Передбачено також можливість проведення спеціальних земельних аукціонів на ділянки, що за своїми характеристиками придатні для органічного виробництва.  

  • Стимулювання розвитку тваринництва у фермерських господарствах

На сьогодні понад 90% фермерських господарств задіяні у галузі рослинництва. Натомість Концепцією передбачено створення сприятливих умов для збільшення обсягу тваринницьких господарств. Зокрема, тим, хто проводитиме будівництво та реконструкцію тваринницьких ферм і комплексів, держава частково компенсуватиме вартість цих робіт. Можна буде також отримати часткове відшкодування вартості вже збудованих ферм. Так само часткова компенсація витрат передбачена при закупівлі високопродуктивного поголів’я для подальшого відтворення.

  • Сприяння розвитку сільськогосподарської кооперації

До сьогодні цьому напрямку в Україні не приділяли достатньо уваги. Водночас досвід європейських країн свідчить, що завдяки об’єднанню з іншими фермерами невеликим сільгоспвиробникам вдається значно підвищувати ефективність своєї діяльності. Концепцією передбачено надання фінансової підтримки сільськогосподарським обслугувальним кооперативам, що здійснюватимуть первинну обробку та переробку продукції фермерських господарств. Держава стимулюватиме створення фермерами сільськогосподарських кооперативів – як самостійно, так і спільно з членами особистих селянських господарств. Це дозволить розвинути переробку сировини всередині країни та сприятиме виробництву агропродукції з високою доданою вартістю. Кооперація з іншими виробниками дозволить фермерам більш ефективно реалізовувати свою продукцію як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках, конкуруючи з посередницькими структурами.

  • Врегулювання правових питань у сфері земельних відносин

Зокрема, передбачено впорядкувати механізми набуття фермерами земельних ділянок у власність та визначити правовий статус земель колишньої колективної власності. Заплановано проведення спеціальних земельних аукціонів на право оренди земель під садівництво, виноградарство, хмелярство та вирощування органічної продукції. Фермери також зможуть отримувати іпотечне кредитування під заставу землі. Це дозволить фермерським господарствам залучати кошти для впровадження нових технологій у сільгоспвиробництві, оновлення матеріально-технічної бази тощо.

Очікувані результати

У найближчі три роки під час реалізації урядової Концепції планується збільшити кількість фермерських господарств та створити до півмільйона нових робочих місць замість теперішніх 100 тис.. Це має призвести, зокрема, до збільшення частки фермерських господарств у валовому виробництві сільськогосподарської продукції – з поточних шести-восьми відсотків до 12% на рік. Суттєвий стимул до розвитку та/або відновлення матимуть напрями, які дотепер стагнували або генерували невисокі обсяги виробництва: зокрема, тваринництво, органічне землеробство, хмелярство, садівництво та виноградарство.

Завдяки технічному переобладнанню зросте загальна ефективність фермерських господарств. А стимулювання сільськогосподарської кооперації дасть новий імпульс для розвитку переробки сировини в Україні, а не за її межами. Щороку планується створювати 15 нових об’єктів із первинної переробки сільгосппродукції, а також 40-50 нових кооперативів, утворених фермерами самостійно або спільно з членами особистих селянських господарств. Кооперація з іншими дрібними та середніми виробниками також дозволить фермерам підвищити рентабельність їхньої діяльності, вийти на нові ринки збуту та збільшити обсяг виручки в іноземній валюті від експорту сільгосппродукції.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь