В продовження теми безпеки жителів Новопсковської ОТГ
20 серпня в Новопсковському селищному будинку культури пройшла робоча зустріч експертів Харківського Інституту соціальних досліджень з представниками селищної ради, поліції, МНС, громадських організацій, депутатів та ініціативних жителів громади.
Даний захід проходив в рамках проекту «Сприяння захисту прав і свобод громадян Новопсковського району» за підтримки Європейського Союзу.
В рамках зустрічі учасники обговорили стан злочинності та результати роботи поліції в напрямку охорони публічного порядку. Мова йшла також про безпеку жителів громади, взаємодію поліції та громадськості. Дуже жваво обговорювали наболіле - стан доріг, крадіжки, продаж алкоголю в публічних місцях тощо.
Представники інституту представили свої рекомендації за для покращення існуючої ситуації – а це створення сусідської варти, залучення жителів на громадських засадах до патрулювання разом з представниками поліції, обмеження щодо продажу алкоголю у вечірній час, встановлення відеокамер, запропонували створити план безпеки громади «Безпечна громада».
Керівник ГО «Моя Новопсковщина» Єгор Потоцький розповів про підготовку нового проекту «Молодіжна поліцейська академія в Новопсковському районі». Даний проект буде включати в себе навчальні заходи на базі поліції учнів старших класів починаючи з 14 років. Навчання будуть проходити за такою системою – ознайомлення з роботою поліції, спортивні змаганні. По закінченню навчання учні отримають дипломи та будуть нагороджені подарунками. Орієнтовні строки навчання – 4 місяці.
Загалом дискусія була насиченою. Представники громадських організацій пообіцяли надати свої конкретні й чіткі письмові пропозиції до селищної ради та безпосередньо долучатися до роботи з покращення ситуації.
Аліна Сивоконь