Новопсковська селищна військова адміністрація

Луганська область Старобільський район

Допомога по безробіттю 2019: умови отримання і розмір виплат

Дата: 01.04.2019 15:04
Кількість переглядів: 703

Фото без опису

       Згідно із законодавством кожен українець, який залишився без роботи, має право на отримання державної компенсації у вигляді допомоги по безробіттю. При цьому, далеко не кожен знає, як стати на облік в центр зайнятості та отримувати грошову допомогу по безробіттю.

Як стати на облік в центрі зайнятості і отримати статус безробітного?

 Отримати офіційний статус безробітного в Україні можна, вставши на облік в центр зайнятості. Реєстрація безробітних, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, проводиться незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування. Процедура постановки на облік у центрі зайнятості та отримання статусу безробітного передбачає збір всіх необхідних документів і звернення до найближчого ЦЗ.

При взятті безробітного на облік, заводиться персональна картка, в якій вказуються особисті дані (прізвище, ім'я та по батькові, число, місяць і рік народження, зареєстроване місце проживання або перебування, ІПН або серія та номер паспорта, відомості про останнє місце роботи або вид діяльності, підстава для припинення трудових відносин відповідно до запису в трудовій книжці або іншого виду діяльності, що підтверджено документально).

Які документи потрібні для центру зайнятості?

Для взяття на облік у центрі зайнятості особи, які шукають роботу, пред’являють: паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України; довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті).

Іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, пред’являють посвідку на постійне проживання або посвідчення біженця або особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист.

Особи інформують фахівця служби зайнятості про освіту, досвід роботи, зайнятість або перебування у трудових відносинах.

Особа з інвалідністю, яка не досягла пенсійного віку та отримує пенсію по інвалідності або державну соціальну допомогу, подає копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією та у разі наявності пред’являє індивідуальну програму реабілітації.

Особи, які не пред’явили зазначені документи, мають право на отримання інформації про послуги, що надаються центром зайнятості.

Особі, яка пред’явила зазначені документи, кар’єрний радник забезпечуватиме її супровід та організацію надання послуг.

Відвідування центру зайнятості та підбір підходящої роботи

Після присвоєння статусу безробітного необхідно відвідувати ЦЗ (не рідше одного разу в 30 календарних днів) і співпрацювати з кар’єрним радником у підборі підходящої вакансії. Підходящою роботою вважається та, яка відповідає вашій освіті, професійним навичкам і досвіду роботи.

Якщо протягом 6 місяців з дня реєстрації безробітному не змогли знайти роботу за фахом, йому запропонують пройти перенавчання на іншу професію з урахуванням його здоров'я, здібностей і потреб ринку праці. При зміні професії за направленням ЦЗ, пошук роботи здійснюється як за новою, так і за попередньою спеціальністю. Дворазова відмова від запропонованої роботи є підставою для зняття з реєстрації в центрі зайнятості та позбавлення статусу безробітного.

Повторна реєстрація у центрі зайнятості можлива не раніше ніж через 90 календарних днів з дня припинення реєстрації. В цей тримісячний період служба зайнятості надаватиме вам лише консультаційні послуги, виплата допомоги по безробіттю проводитися не буде.

Зверніть увагу, що пропуск призначеної дати відвідування центру зайнятості без поважної причини тягне за собою скорочення виплат і/або зняття з обліку. Згідно з Постановою КМУ №792 від 19.09.2018 «Про Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу», поважними причинами, наявність яких підтверджено документально, є: хвороба громадянина, смерть членів його сім'ї та родичів, догляд за хворою дитиною до 14 років, відвідування лікарні, судових та правоохоронних органів, військкоматів, інших держустанов та інші обставини, що перешкоджають відвідуванню ЦЗ.

Порядок і розмір нарахування та виплати допомоги по безробіттю

Коли починають здійснювати виплату допомоги по безробіттю? Згідно з Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», грошова допомога призначається з 8-го дня після реєстрації в державній службі зайнятості. При цьому громадянам, які звільнилися з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин (стаття 38 КЗпП), виплати з безробіття нараховуються з 91-го календарного дня.

Як довго сплачується допомогу з безробіття в Україні?

Відповідно до українського законодавства загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років. Однак, існує ряд нюансів (зокрема, стаття звільнення), які впливають на тривалість надання фінансової допомоги безробітним. Так, періоди виплат допомоги безробітним такі:

720 днів - для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію)

360 днів - стандартна тривалість виплат для більшості громадян

270 днів - при звільненні з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин, за згодою сторін, а також по пунктах 3, 4, 7, 8 статті 40 і статтями 41 і 45 Кодексу законів про працю України

180 днів - для переселенців, а також молоді, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася зі строкової військової служби.

Який розмір допомоги по безробіттю?

Мінімальна сума допомоги по безробіттю в Україні в 2019 році становить 610 гривень (Постанова Правління фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття № 175 від 12 вересня 2018). У мінімальному розмірі допомогу виплачується тим, хто за останній календарний рік має страховий стаж менше шести місяців або звільнений з останньої роботи з підстав, передбачених п. 3, 4, 7 і 8 ст. 40, ст. 41 і 45 КЗпП, а також випускникам навчальних закладів (без досвіду роботи) і демобілізованим зі служби в армії. Безробітні, чий страховий стаж за останні 12 місяців до реєстрації на у центрі зайнятості перевищує 6 місяців або мають перерву в роботі з поважних причин (строкова військова служба, навчання, догляд за інвалідом I групи або дитиною-інвалідом віком до 18 років або пенсіонером, який потребує постійного стороннього догляду), розмір виплат по безробіттю розраховується в процентному співвідношенні до їх середнього доходу (зарплати) залежно від страхового стажу, але не менше мінімального розміру допомоги по безробіттю, встановленого для цієї категорії (1630 грн.).

Сума виплат залежно від тривалості безробіття плавно зменшується. Так, в перші 90 днів безробітний отримує 100% призначеної йому грошової допомоги, наступні 90 календарних днів - 80%, в період, що залишився, виплати становлять 70%. Зверніть увагу, що максимальний розмір фінансової допомоги з безробіття не може перевищувати 4 прожиткових мінімуми для працездатних осіб. Тобто максимальна сума допомоги по безробіттю на даний час становить 7412 грн.       

Новопсковський РЦЗ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь