До уваги населення
У природі існує багато інфекційних хвороб, якими заражається птиця. У більшості випадків захворюванням можна запобігти правильним доглядом і годуванням.
З настанням міграції диких перелітних птахів підвищується ризик ураження домашніх птахів пташиним грипом та іншими інфекційними захворюваннями. Тому, для збереження здоров’я своїх улюбленців необхідно виконувати ряд вимог: передусім - це ізольоване утримання птиці, регулярне очищення приміщень від гною та особиста гігієна власників птиці. Не допускається контакт домашньої з дикою птицею, випасання на вигонах та біля водоймищ. Хороша вентиляція також важлива для запобігання зараження. Коли в тісній клітці міститься кілька птахів, інфекція швидко передається від однієї птиці до іншої. Суттєвим профілактичним заходом є профілактичне щеплення птиці. При купівлі птиці на ринку вимагайте від продавця наявність супровідних ветеринарних документів, в яких повинно бути зазначено походження птиці (птахогосподарства, інкубаторно-птахівничі підприємства), їхнє епізоотичне благополуччя щодо грипу птиці, хвороби Ньюкасла, сальмонельозу, мікоплазмозу, колібактеріозу, пастерельозу підтверджені лабораторними дослідженнями, проведеними у державних лабораторіях Держпродспоживслужби.
Звертаємо вашу увагу на те, що добові курчата повинні бути щеплені проти хвороби Марека.
Після купівлі птиці ви повинні влаштувати їй карантин, тобто відсадити її в окрему клітку від інших мінімум на 1 місяць. Після контакту з купленою птицею і предметами догляду за нею, ретельно мийте руки і міняйте одяг. Інкубаційний період більшості пташиних хвороб триває протягом декількох місяців і ізоляція є одним з кращих методів захисту птахів від хвороб.
Памятайте! Правильний раціон, дотримання чистоти – важливі чинники у профілактиці захворювань.
Також не рекомендовано купувати продукти птахівництва, а саме тушки птахів та яйця, у місцях стихійної торгівлі. Ці продукти потрібно купувати тільки на офіційних ринках, у магазинах та офіційній торговій мережі.