Запобігти використанню незадекларованої праці в громаді - такою є мета візиту до вас інспектора
На території Новопсковської ОТГ інспектор праці Новопсковської селищної ради Олеся Михайліченко проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.
Це відбувається у форматі інформаційних відвідувань суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сферах торгівлі, сільського господарства, тимчасового розміщення й організації харчування, будівництва, надання послуг, транспорту.
Роботодавці ознайомлюються із вимогами законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин та своєчасної виплати заробітної плати.
Крім того, фізичні осіби – підприємці інформуються про відповідальність за фактичний допуск працівника до роботи без укладення з ним трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплату заробітної плати без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків.
Довідково: за даними Держстату майже кожен п'ятий українець працює неофіційно. При цьому найбільше неоформлених налічується в сільському господарстві, оптовій та роздрібній торгівлі, будівництві, транспорті та кур’єрській діяльності.