Новопсковська селищна військова адміністрація

Луганська область Старобільський район

Визначення додаткового строку на подання заяви про прийняття спадщини

Дата: 19.08.2021 15:22
Кількість переглядів: 11949

Переліку поважних причин пропуску строку на подання заяви про прийняття спадщини законом не передбачено.

Поважність причин пропуску строку визначається судом в кожному конкретному випадку. Поважними є причини, пов’язані з об’єктивними, непереборними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій. Аналіз судової практики свідчить, що найбільш поширеними поважними причинами пропуску строку є наступні: тривала хвороба, перебування тривалий час за кордоном, проходження строкової військової служби в Збройних Силах України, а віднедавна ще й додався Карантин 2020 року.
Не можуть бути визнані поважними такі причини пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини як юридична необізнаність спадкоємця стосовно строку та порядку прийняття спадщини, похилий вік, невизначеність між спадкоємцями про те хто прийме спадщину, відсутність коштів для проїзду до місця відкриття спадщини, несприятливі погодні умови. В більшості випадків суди йдуть на зустріч спадкоємцям-позивачам і поновлюють строки на подання заяв про прийняття спадщини, інколи навіть ігноруючи практику Верховного суду.
                                                                                     Порядок поновлення строку
Поновити строк на прийняття спадщини можливо через суд в порядку позовного провадження. Для цього слід звернутися до суду із позовною заявою. Оскаржувати дії нотаріуса недоцільно, оскільки дії нотаріуса щодо відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину  у зв’язку з пропуском строку спадкоємцем, є правомірними. Подання скарг на дії/бездіяльність нотаріуса є доволі поширеною помилковою практикою не лише серед спадкоємців, але й самих юристів.
Запорукою успіху в цій категорії справ є правильно складена позовна заява, яка за змістом відповідатиме всім вимогам процесуального закону, а також всебічно і повно зібрані та подані разом з позовною заявою докази на підтвердження своєї позиції. Досить поширеною є помилка, коли до суду подають позовну заяву про поновлення строку на прийняття спадщини, в прохальній частині також зазначають невірно: «поновити строк на прийняття спадщини». Це призводить до відмови в позові, як наслідок можна втратити велику кількість часу. Наголошуємо, як правильно має звучати назва позову: «Позовна заява про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини». Аналогічно має бути прописана прохальна частина позову.
За подання позовної заяви сплачується судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на 2020 рік становить 840 грн. 80 коп.
Відповідачем у вказаній категорії справ виступає територіальна громада в особі органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. Неправильно вказувати відповідачем нотаріуса яким було відкрито спадкову справу.
Строк розгляду справи в суді  становить близько 6 місяців. За результатами розгляду справи приймається рішення, в якому вказується додатковий строк на прийняття спадщини. Після набрання рішенням законної сили потрібно звернутися до нотаріуса повторно із заявою про прийняття спадщини. При цьому важливо не пропустити строк, який вказаний у рішенні суду.

                                                                                                Перелік документів
Подання до суду відразу всіх необхідних документів значно пришвидшить розгляд справи. В протилежному випадку суддя змушений буде відкласти розгляд справи для подання позивачем документів яких не вистачає.
До позовної заяви обов’язково потрібно додати копії таких документів:
– Свідоцтво про смерть;
– Постанова нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії;
– Документи про спорідненість спадкодавця та спадкоємця (у разі спадкування за законом);
– Заповіт (у разі спадкування за заповітом);
– Документи, що підтверджують поважність пропуску строку;
– Правовстановлюючі документи на нерухоме майно.
До якого суду звертатися?
Для поновлення строку на прийняття спадщини потрібно звертатися до місцевого загального суду за місцезнаходженням нерухомого майна, що входить до складу спадщини

З повагою Новопсковське бюро правової допомоги Старобільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
тел : 099-743-03-78 – Новопсковське бюро
тел : 0(800)213-103 – гаряча лінія


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь