Не приватизована земля під житловим будинком? Поки не пізно, ловіть можливість! Подбайте про свою власність!
Відповідно до п. 1 ст. 118 Земельного кодексу України, у разі приватизації громадянином земельної ділянки, що перебуває у його користуванні у тому числі земельної ділянки, на якій розташовані жилий будинок, господарські будівлі, споруди, що перебувають у його власності, необхідно звернутися до органу місцевого самоврядування з клопотанням та розробленою Технічною документацією із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), що замовляється громадянином без надання дозволу на її розроблення
Орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у місячний строк з дня отримання технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) приймає рішення про її затвердження та передачу земельної ділянки у власність або вмотивоване рішення про відмову
Таким чином АЛГОРИТМ ДІЙ наступний:
Обрати розробника документації із землеустрою. Скористайтеся Google або в Публічній кадастровій карті, хто є розробником документації із землеустрою земельних ділянок поряд.
Перевірити чинність сертифіката інженера землевпорядника за посиланням.
Доповнити договір на виконання робіт із землеустрою результатом робіт є виготовлення Технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), електронного документа до неї (XML-файл) та витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, який надається на підтвердження внесення відомостей до Державного земельного кадастру.
Наявність цієї норми збереже ваш час і сили від подання до ЦНАПу документації із землеустрою для Державної реєстрації земельної ділянки, а також збереже вас від можливих додаткових витрат, якщо при Державній реєстрації земельної ділянки, кадастровий реєстратор виявить помилки, які будуть потребувати виправлення документації із землеустрою.