Новопсковська селищна військова адміністрація

Луганська область Старобільський район

Підсумки роботи з надання медичних та соціальних послуг потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання

Дата: 19.01.2022 16:26
Кількість переглядів: 485

Фото без описуВідповідно до частини третьої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-ХІV (із змінами) Фонд соціального страхування України фінансує витрати на медичну та соціальну допомогу, у тому числі на додаткове харчування, придбання ліків, спеціальний медичний, постійний сторонній догляд, побутове обслуговування, протезування, реабілітацію у сфері охорони здоров’я, санаторно-курортне лікування, придбання спеціальних засобів пересування тощо, якщо потребу в них визначено висновками медико-соціальної експертної комісії (далі – МСЕК) та індивідуальною програмою реабілітації особи з інвалідністю (у разі її складення).


Старобільським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (далі – відділення управління) протягом 2021 року медичними та соціальними послугами було забезпечено 44 потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та (або) професійного захворювання (далі – потерпілі), в тому числі 28 осіб з числа потерпілих, які переселилися з території проведення операції об’єднаних сил (далі – внутрішньо переміщені особи).
У стаціонарних відділеннях закладів охорони здоров’я проліковано 7 потерпілих на загальну суму 107,0 тис. грн, в тому числі 5 внутрішньо переміщених осіб на суму 84,1 тис. гривень. Відшкодовані витрати потерпілому на заміну ендопротеза колінного суглоба згідно із висновком МСЕК у сумі 73,9 тис. гривень.
Амбулаторно проліковано 6 потерпілих на загальну суму 52,4 тис. грн, із них 2 внутрішньо переміщені особи на суму 5,8 тис. гривень. Дві особи з інвалідністю І групи протягом року забезпечувалися гігієнічними виробами (підгузками) – загальна сума витрат склала 8,7 тис. гривень.
У санаторно-курортних закладах України за вибором потерпілих оздоровлено 12 осіб з інвалідністю на загальну суму 160,8 тис. грн, в тому числі 10 внутрішньо переміщених осіб на суму 134,5 тис. гривень. Відшкодовано витрати на проїзд до санаторно-курортних закладів та в зворотному напрямку згідно із проїзними документами на суму 5,6 тис. гривень.


Технічними та іншими засобами реабілітації, засобами пересування в 2021 році забезпечено 9 потерпілих на суму 168,8 тис. грн, із них 3 потерпілих з числа внутрішньо переміщених осіб на суму 63,7 тис. гривень.
Компенсовані витрати на спеціальний медичних догляд, постійний сторонній догляд та побутове обслуговування 11 внутрішньо переміщеним особам у сумі 750,4 тис. гривень.
Компенсація витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування осіб з інвалідністю сплачена 8 потерпілим у сумі 3,6 тис. гривень.
Одним із важливих напрямів діяльності Фонду соціального страхування України (далі – Фонд) є відновлення здоров’я застрахованих осіб у реабілітаційних відділеннях санаторно- курортних закладів за рахунок коштів Фонду.


Постановою правління Фонду від 13.07.2017 № 39 затверджено Порядок відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду (далі – Порядок № 39).
Правом на реабілітаційне лікування за рахунок коштів Фонду може скористатись застрахована особа (яка сплачує та/або за яку сплачується ЄСВ) у разі настання страхового випадку в період роботи.
Підтвердженням потреби подальшого лікування у реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу є висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, в якому застрахована особа перебуває на лікуванні.

Для проведення реабілітаційного лікування застрахована особа самостійно може вибирати санаторно-курортний заклад, перелік яких у розрізі профілів медичної реабілітації оприлюднено для ознайомлення на офіційному вебпорталі Фонду: http://www.fssu.gov.ua/ .


Відновлення здоров’я застрахованих осіб здійснюється за такими профілями медичної реабілітації: нейрореабілітація, м’язово-скелетна реабілітація, кардіо-пульмонарна реабілітація, медико-психологічна реабілітація учасників АТО, реабілітація після оперативних втручань на органах зору, реабілітація при порушенні перебігу вагітності, інша (соматична) реабілітація.
Слід зауважити, що на медичну реабілітацію також направляються застраховані особи, які перехворіли на COVID-19 та мають ускладнення, викликані цією хворобою, за наявності медичних показань за профілями медичної реабілітації, визначеними Порядком № 39, зокрема кардіо-пульмонарна реабілітація та нейрореабілітація.
Протягом 2021 року відділенням управління було направлено на реабілітаційне лікування до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів України 37 застрахованих осіб, у тому числі 2 дитини в супроводі застрахованої особи. Відшкодовано санаторно-курортним закладам 403,6 тис. гривень.


Отримати консультацію та докладніші роз’яснення можна в Старобільському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області за адресою: м. Старобільськ, вул. Миру, 5, тел.: (06461) 24580, 22802.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь