Новопсковська селищна військова адміністрація

Луганська область Старобільський район

Про нові правила тиші в Новопсковській громаді

Дата: 07.02.2022 15:49
Кількість переглядів: 879

9 лютого о 10 год. в онлайн форматі будуть роз’яснені Правила додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях на території Новопсковської селищної ради.

Правила затверджені депутатами Новопсковської селищної ради 27 січня 2022 року рішення № 19/23. 

Якщо маєте питання - пишіть в коментарях під цим дописом до 16-00 год. 8 лютого 2022р.

Відповідатимуть в ефірі на Ваші запитання:

Володимир Донцов - керуючий справами виконавчого комітету Новопсковської селищної ради

Валентина Солоніна - начальник відділу правового забезпечення 

Олександр Рожков - секретар адміінстративної комісії 

Андрій Бур’ян - поліцейський офіцер громади

 

Правила прийняті з метою: забезпечення прав і законних інтересів громадян щодо дотримання тиші в населених пунктах і громадських місцях; запобігання та недопущення перевищення встановлених рівнів впливу шуму та інших фізичних факторів на середовище життєдіяльності людини; забезпечення контролю за додержанням керівниками та посадовими особами підприємств, установ, організацій усіх форм власності та фізичними особами тиші в населених пунктах і громадських місцях.

Правила є загальнообов’язковими для дотримання на території Новопсковської селищної територіальної громади всіма підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, фізичними особами-підприємцями, а також громадянами, іноземцями та особами без громадянства, які перебувають на території Новопсковської селищної територіальної громади.

 

II. Основні вимоги до суб’єктів господарювання (підприємств,  установ, організацій, фізичних осіб-підприємців) та громадян щодо дотримання тиші в населених пунктах і громадських місцях

2.1.  Суб’єкти господарювання та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення й зменшення шкідливого впливу на здоров'я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов'язані:

2.1.1. здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби, забезпечувати в прилеглих жилих будинках, прилеглих жилих та нежилих приміщеннях дотримання такого рівня шуму працюючого обладнання, вентиляційних систем, радіоприймачів, телевізорів, гучномовних установок, музичних інструментів, засобів індивідуальної трудової діяльності, а також інших джерел шуму, який не перевищував рівнів, установлених санітарними нормами;

2.1.2. забезпечувати під час роботи закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури, при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і розважальних заходів тощо рівні звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях і на відкритих площадках, а також рівні шуму в прилеглих до них жилих і громадських будівлях, що не перевищують рівнів, установлених санітарними нормами. 

2.1.3. вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях і на таких територіях (захищені об'єкти):

1) жилих будинків і прибудинкових територіях;

2) лікувальних, санаторно-курортних закладів, закладів освіти, культури;

3) готелів і гуртожитків;

4) розташованих у межах населених пунктів Новопсковської селищної територіальної громади закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу;

5) інших будівель і споруд, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

6) парків, скверів, зон відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків.

Шум на захищених об'єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.

У нічний час, із двадцять другої до восьмої години на захищених об'єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.

Проведення на захищених об'єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні - цілодобово. Власник або орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов'язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.

2.1.4. не допускати під час проведення масових гулянь та свят, а також в інші дні користування радіоапаратурою та іншими гучномовними установками.

2.1.5. не допускати гучного співу чи викриків в парках, скверах, на пляжах, лісопаркових зонах відпочинку.

 2.1.6. утримуватися від дій, що порушують тишу в зонах, прилеглих до житлових будинків, лікувальних закладів стаціонарного типу, в інших громадських місцях впродовж доби.

2.2. На території населених пунктів Новопсковської селищної територіальної громади забороняється:

2.2.1. гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних виробів у нічний час на захищених об'єктах;

2.2.2. проведення на захищених об'єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, у робочі дні з 21.00 до 8.00 години, а у святкові та неробочі дні – цілодобово. Власник або орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов'язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про їх початок та закінчення. За згоди мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних і ремонтних робіт, не може перевищувати рівні шуму, допустимі для відповідного часу доби, цілодобово;

2.2.3 установлення на балконах, лоджіях, відкритих вікнах і сходах будинків, будівель і споруд та інших місцях радіоапаратури й користування нею з потужністю, що перевищує рівні шуму, допустимі для відповідного часу доби;

2.2.4 подача звукових сигналів в населених пунктах Новопсковської селищної територіальної громади упродовж доби, крім випадків, коли без цього неможливо запобігти дорожньо-транспортній пригоді (п. 9.5. Правил дорожнього руху)

2.2.5. у період розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (у тому числі пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, концертів, фестивалів, використання моторних маломірних суден (крім їх використання під час здійснення контролю у сфері охорони, використання і відтворення рослинного і тваринного світу та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій); здійснення всіх видів рубок головного користування та всіх видів рубок формування і оздоровлення лісів на всіх лісових ділянках; меліоративний вилов біоресурсів, здійснення науково-дослідного, науково-конструкторського, науково-промислового лову із залученням технічної бази промислових рибальських підприємств, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.

2.3. Передбачені цим розділом вимоги щодо дотримання тиші та обмежень певних видів діяльності, що супроводжуються шумом, не поширюються на випадки:

1) здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

2) здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму за межі таких приміщень;

3) попередження та/або ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій;

4) надання невідкладної допомоги, попередження або припинення правопорушень;

5) попередження крадіжок, пожеж, а також виконання завдань цивільної оборони;

6) проведення зборів, мітингів, демонстрацій, походів, інших масових заходів, про які завчасно сповіщено Новопсковську селищну раду у встановленому порядку;

7) роботи обладнання і механізмів, що забезпечують життєдіяльність жилих і громадських будівель, за умов ужиття невідкладних заходів щодо максимального обмеження проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

8) відзначення встановлених законом святкових і неробочих днів, днів населених пунктів Новопсковської селищної територіальної громади, інших свят відповідно до рішення Новопсковської селищної ради чи виконавчого комітету Новопсковської селищної ради, проведення спортивних змагань;

9) проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів у заборонений час за погодженням із виконавчим комітетом Новопсковської селищної ради в порядку, передбаченому цими Правилами.

 

ІІІ. Основні вимоги дотримання тиші в багатоквартирних житлових будинках

3.1. З метою створення необхідних умов для повноцінного життя мешканців багатоквартирних житлових будинків забороняється цілодобово: співати, свистіти, кричати з балконів, лоджій та відкритих вікон будинків, умикати телевізори, радіоприймачі, магнітофони та іншу звуковідтворюючу апаратуру з рівнем шуму, який перевищує рівень, установлений санітарними нормами для відповідного часу доби.

3.2. Гра на музичних інструментах не повинна порушувати спокій мешканців багатоквартирних будинків. Час доби для навчання грі на музичних інструментах, якщо воно порушує тишу, має погоджуватися з мешканцями прилеглих квартир та квартир, до яких може проникнути шум.

3.3. Забороняється проведення ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, у робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні - цілодобово.

Власник або орендар (наймач) приміщень, в яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов’язаний завчасно повідомити мешканців прилеглих квартир та квартир, до яких може проникати шум, про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир та квартир, до яких проникає шум, ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.

3.4. В офісних приміщеннях, закладах торгівлі та громадського харчування (ресторани, бари, кафе), побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу тощо, розташованих у багатоквартирних житлових будинках, у вбудованих і прибудованих до багатоквартирних житлових будинків нежитлових приміщень шум не повинен перевищувати санітарних норм.

 

IV. Порядок проведення феєрверків (салютів) та інших заходів  із використанням піротехнічних виробів на території  Новопсковської селищної територіальної громади

4.1. Застосування піротехнічних виробів, що мають дуже низький/низький/середній рівень небезпеки і незначний рівень шуму,  здійснюється споживачем (покупцем) відповідно до інструкції, розміщеній на виробі або на споживчому пакуванні виробу.

4.2. Проведення феєрверків (салютів), інших заходів з використанням вибухових речовин і піротехнічних виробів спеціального, технічного, сценічного призначення та інших піротехнічних виробів, які призначені для використання або застосування виключно особами із спеціальною підготовкою, має здійснюватися особою, яка пройшла навчання за спеціальністю «піротехнік», отримала єдину книжку підривника і має право керувати використанням та/або використовувати на території України феєрверки класу Р4, сценічні піротехнічні вироби класу Т2 та/або інші піротехнічні вироби класу Р2.

4.3. З метою отримання погодження на проведення феєрверку (салюту), інших заходів з використанням вибухових речовин і піротехнічних виробів на захищених об'єктах у заборонений час особа, яка має намір їх проводити, надає до Центру надання адміністративних послуг Новопсковської селищної ради (далі – ЦНАП) письмову заяву.

У заяві зазначаються:

1) дані про організатора феєрверку (салюту), інших заходів з використанням вибухових речовин і піротехнічних виробів - прізвище, ім'я та по батькові особи, яка звертається, місце проживання / назва, місце реєстрації, юридична адреса, прізвище, ім'я, по батькові керівника юридичної особи, контактні телефони;

2) назва і мета заходу, підставу його проведення в заборонений час;

3) дата, місце, час та тривалість проведення феєрверку (салюту), інших заходів з використанням вибухових речовин і піротехнічних виробів;

4) якщо організатор феєрверку (салюту), інших заходів з використанням вибухових речовин і піротехнічних виробів не є його безпосереднім виконавцем - дані про організацію-виконавця з наданням копії договору з виконавцем заходу;

5) дата подання, підпис.

До заяви додаються копії технічних характеристик вибухових речовин і піротехнічних засобів, які використовуватимуться під час проведення заходу та копію фіскального чеку чи іншого документу, що засвідчує факт придбання. Також можуть додаватися інші документи, пов’язані з проведенням запланованого заходу.

4.4. ЦНАП протягом двох робочих днів передає документи до ВІДДІЛУ БУДІВНИЦТВА, АРХІТЕКТУРИ, ІНФРАСТРУКТУРИ ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА НОВОПСКОВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ.

На підставі поданих документів ВІДДІЛ БУДІВНИЦТВА, АРХІТЕКТУРИ, ІНФРАСТРУКТУРИ ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА НОВОПСКОВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ готує відповідний проект рішення виконавчого комітету Новопсковської селищної ради про погодження або  відмову  в  погодженні на проведення феєрверку (салюту), інших заходів з використанням вибухових речовин і піротехнічних виробів у заборонений час.

Протягом 20 робочих днів з дати подання заяви відповідно до п. 4.3 цих Правил виконавчий комітет Новопсковської селищної ради розглядає заяву та приймає рішення про погодження або  відмову  в  погодженні  на проведення феєрверку (салюту), інших заходів з використанням вибухових речовин і піротехнічних виробів у заборонений час, про що повідомляється заявник.

Виконавчий комітет Новопсковської селищної ради погоджує проведення вказаного у заяві заходу лише за умови відсутності небезпеки нанесення шкоди життю і здоров'ю людей та їх майну.

У разі погодження на проведення феєрверку (салюту), інших заходів з використанням вибухових речовин і піротехнічних виробів у заборонений час про його проведення інформуються відповідні органи поліції та цивільного захисту.

4.5. Особа, яка проводить захід з використанням піротехнічних засобів, зобов'язана забезпечити охорону пускового обладнання на майданчику, небезпечної робочої зони від проникнення сторонніх  осіб,  заходи з безпеки  при виконанні піротехнічних робіт, несе відповідальність за безпечне проведення феєрверків (салютів) згідно з чинним законодавством України. 

4.6. У разі, якщо проведення заходу з використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів на захищеному об'єкті у нічний час призвело до нанесення шкоди життю і здоров'ю людей (або) та їх майну, особа, яка проводила відповідний захід, притягається до відповідальності у порядку, встановленому чинним законодавством України.

 

V. Відповідальність за порушення Правил

5.1. Ці Правила є загальнообов’язковими для дотримання на території Новопсковської селищної територіальної громади.

5.2. Порушення цих Правил тягне за собою відповідальність згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення.

5.3. Для здійснення контролю за додержанням Правил органи державної влади, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності у встановленому законодавством порядку зобов’язані на запит Новопсковської селищної ради надавати наявні в них матеріали і відомості щодо джерел шуму на території Новопсковської селищної територіальної громади.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь