Щоденні турботи. Про роботу Координаційного центру надання допомоги ВПО із Луганщини у м. Івано-Франківськ
8 лютого в Координаційному центрі надання допомоги ВПО із Луганщини у м. Івано-Франківськ відбувся арттерапевтичний захід. Із дорослими учасниками працював психолог із Карітас в Івано-Франківську. Було запропоновано техніку ліпки із повітряного пластиліну та малювання. Під час зайняття усі ділилися своїми проблемами, переживаннями, усю душу виливали у творчість. Для кожного психолог роздав психологічні вправи відповідно до особистісних потреб.
Координаційний центр надання допомоги ВПО із Луганщини у м. Івано-Франківськ створено Новопсковською СВА та Сєвєродонецькою РДА у серпні 2022 року. Центр розташований за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 128.
Допомогу тут отримують 2773 внутрішньо переміщені особи з Луганської області.
Тільки у 2023 році центром видано від облдержадміністрації 6352 продуктових набори.
За підтримки благодійних організацій - 4227 сімейних наборів засобів гігієни та продуктів, 660 наборів посуду, 1637 комплектів постільної білизни та ковдр, 820 матраців.
Одночасно в Івано-Франківському хабі надаються 40 видів послуг.
Зокрема, організовано прийом та консультування переселенців спеціалістами Луганської обласної служби зайнятості та Пенсійного фонду України.
Надається первинна і вторинна правова допомога партнером Центру – БФ «Право на захист».
Приймають сімейні лікарі, отоларинголог, ендокринолог, травматолог, невропатолог.
Для луганчан, які мешкають в Івано-Франківську, проводяться спортивні заходи, спільно з Центром професійних єдиноборств «Бескид» організовані заняття йогою для дорослих та дітей.
Особлива увага приділяється розвитку малечі: відбуваються різноманітні розважальні заходи – відвідування канатного парку, кіно, екскурсії містом, арт-терапевтичні заняття тощо. Працює «Освітній куточок».
Центр проводить і волонтерську діяльність: тільки минулої зими передано на фронт близько 1500 окопних свічок.