ГУ Держпродспоживслужби в Луганській області інформує
Ящур: що потрібно знати власникам тварин
Ящур – це висококонтагіозне вірусне захворювання, яке вражає худобу і має значні економічні наслідки. Хвороба вражає велику рогату худобу, свиней, овець, кіз та інших парнокопитних тварин і має значний вплив на тваринництво та торгівлю, а також може передаватися людині.
З огляду на те, що на території Європейського Союзу зафіксовано спалахи ящуру, а в Україні ця хвороба не фіксувалась з 1988 року, просимо власників свійських тварин бути особливо уважними і здійснювати відповідні заходи, передбачені Інструкцією щодо профілактики та ліквідації захворювання тварин на ящур, затвердженої наказом Мінагрополітики від 07.08.2017 № 431.
Серед клінічних ознак ящуру – везикули та ураження ротової порожнини, вимені, кінцівок, а також слиновиділення, кульгавість, знижена молочна продуктивність, лихоманка тощо.
Власники корів, кіз, свиней, та інших парнокопитних можуть убезпечити своє поголів’я від інфікування ящуром дотримуючись простих правил біобезпеки. Адже ящуром тварина може інфікуватися від іншої дикої або свійської тварини (для щойно придбаної худоби необхідно забезпечити 30 денний карантин).
Весна – це час підвищеного ризику, оскільки вірус ящуру добре зберігається за умов підвищеної вологості та помірної температури. Захворювання може поширюватись не лише через інфікованих тварин, а й через повітря, корми, одяг, взуття, транспорт та інші забруднені об’єкти.
Головним управлінням Держпродспоживслужби в Луганській області визначено контактні телефони (+380663665919 та +380505590670) щодо отримання повідомлень про підозри у захворюванні тварин на ящур та про інші нетипові зміни у стані здоров’я парнокопитних жуйних тварин.