Новопсковська громада
Новопсковський район, Луганська область

УВАГА!  Збирати, вживати дикорослі гриби заборонено!

Шановні жителі та гості Новопсковської об’єднаної громади! Нещодавна трагічна смерть жительки Новопскова від отруєння грибами зобов’язує усіх нас згадати про те, що вживання в їжу дикорослих грибів вкрай небезпечно для життя!

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ

Допомога при отруєнні грибами. Численні випадки отруєння грибами вимагають вкрай уважного відношення до кожного хворого і своєчасного надання першої допомоги, що часто рятує життя потерпілого.

Клінічні ознаки отруєння:
- загальна інтоксикація організму: головний біль, 
- запаморочення, 
- кволість, 
- втрата свідомості, 
- блювота, 
- понос, нерідко з кров’ю, 
- біль в животі. 
У деяких хворих спостерігається блідість шкіри або жовтяниця. При об’єктивному огляді – тони серця глухі, пульс нитковидний, напружений, біль при пальпації кишечника та печінки.

Перша допомога при отруєні:

- до госпіталізації хворому необхідно промити шлунок і кишечник великою кількістю води кімнатної (+25°С) температури, до якої попередньо додають кухонну сіль та розчин марганцівки (рожевого кольору). Якщо хворий не може самостійно пити, ввести зонд. Промивання проводять з притримуванням язика. Після промивання шлунку хворому дають міцний холодний чай, молоко. Вводять препарати для стимуляції серцевої діяльності, яка різко пригнічена під впливом грибних токсинів. Хворого обкладають грілками та госпіталізують.

- Госпіталізації підлягають усі члени сім’ї, які вживали гриби, навіть в незначній кількості і на момент прибуття лікаря не мають ознак отруєння, ці ознаки можуть виникнути через дві – три доби.

- Залишки грибів, чи їх очистки слід забрати з собою для лабораторного аналізу.

Будьте обережні! Наше з Вами здоров’я в наших з Вами руках!

 

 « повернутися до списку новин