Новопсковська громада
Новопсковський район, Луганська область

Голова Новопсковської громади Вадим Гаєв взяв участь в робочій нараді Асоціації міст України

24 квітня у Харкові відбулася робоча нарада Асоціації міст України за участю Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо розбудови органами місцевого самоврядування спільно з Кабінетом Міністрів України центрів надання соціальних послуг у форматі “Прозорий офіс”.

Нарада проходила під головуванням Голови Асоціації міст України, Київського міського голови Віталія Кличка. 

 

"Сьогодні першочергове право на отримання земельних ділянок відповідно до законодавства мають учасники бойових дій та особи, прирівняні до них; інваліди війни; учасники війни; сім’ї загиблих. Через обмеженість кількості земельних ділянок в багатьох містах склалась критична ситуація із задоволенням законних потреб цих категорій населення, - в першу чергу учасників АТО. Наприклад, в Києві більше 23-ти тис. учасників АТО. Для забезпечення всіх земельними ділянками необхідно майже 3 тис га. У нас немає такої кількості вільної землі! В інших містах, я знаю, ситуація аналогічна", - зазначив Віталій Кличко.

Він розповів, що виконавчою дирекцією Асоціації міст України підготовлено два варіанти вирішення проблеми: 1) передбачити право отримати грошову компенсацію з Державного бюджету замість земельної ділянки; 2) створити загальнодержавний реєстр вільних земельних ділянок, що потенційно можуть бути розподілені серед учасників АТО (землі оборони та землі за межами населених пунктів).

 

 

"Питання справді дуже складне і ми маємо спільно визначитись з варіантом, який будемо просувати в органах державної влади. Також необхідно визначити і узгодити розмір компенсації на одного учасника АТО", - відзначив мер Києва.

Члени правління ухвалили рішення підготувати протягом двох тижнів та подати на розгляд Кабміну проект закону щодо можливості надання учасникам АТО земель оборони та земель за межами населених пунктів або грошової компенсації з Держбюджету замість земельної ділянки.

Джерело - http://kiev.klichko.org/news/?id=2396

 

 « повернутися до списку новин