Новопсковська селищна військова адміністрація

Луганська область Старобільський район

Протидія домашньому насильству

       

      Фото без опису

Координаційна рада з тендерних питань у Новопсковській громаді

Новопсковська селищна рада, як координатор на місцевому рівні напрямку запобігання та протидії насильству, нагадує:

Домашнє насильство – це дії або, навпаки, бездіяльність не тільки фізичного, а й психологічного, сексуального або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї або між родичами, незалежно від того, спільно чи окремо вони проживають.

У зв'язку із запровадженням карантинних заходів, викликаних поширенням інфекції коронавірусу, появою нових стресових ситуацій та можливих фінансово-економічних труднощів збільшуються ризики вчинення домашнього насильства.

Контакти служб, установ та організацій, де постраждалі особи можуть отримати допомогу у сфері запобігання та протидії домашньому насильству

Відділ поліції №1 Старобільського РУП ГУНП в Луганській області - Путиля Віталій Васильович – начальник сектору превенції майор поліції, тел. (06463) 2-18-54, ( 06463) 2-12-32, смт. Новопсков, вул. Слобожанська, 20;

Поліцейський офіцер громади – Бур’ян Андрій Григорович, тел.: 095 15 15 451, смт. Новопсков, вул. Слобожанська, 20А

КУ «Центр надання соціальних послуг Новопсковської селищної ради» -Петров Сергій Миколайович – директор центра, тел. 0663700262, смт.Новопсков, вул. Айдарська, 13-В;

Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам постраждалим від домашнього насильства, тел. 06637200262.

Телефони гарячих ліній

 • 102, (06463) 2-18-54 - Новопсковський районний відділ поліції головне управління Національної поліції;
 • 103 - швидка медична допомога;
 • 15-47 - Урядова «гаряча лінія» для осіб, які страждають від домашнього насильства та насильства за ознакою статі на насильства щодо дітей. Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними;
 • 0 800 500 335 або 116 123 ( з мобільного ) – Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації. Дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України;
 • 0 800 500 225 або 116 111 ( з мобільного ) – Національна «гаряча лінія» з захисту дітей;
 • 0 800 213 103 – інформаційна лінія центрів із надання безоплатної вторинної правової допомоги;

Інформація про відповідальних осіб Новопсковської селищної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству

ПІБ

Посада

Телефон

№ та дата документа

Інформація

МАРЧЕНКО Ольга Василівна заступник селищного голови з питань діяльності виконачого органу (06463) 2-18-40, 095 346 55 83

 

Координатор з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.

Хіміч Микола Євгенович

Староста сіл Осинове, Ікове, Хворостяне, Тев`яшеве

050 974 34 21

 

Відповідальна особа з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.

НЕДОВЄСОВ Олександр Олександрович староста с. Заайдарівка 099 715 33 39

 

Відповідальна особа з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.

 

ФІДІЙОВА Лариса Григорівна староста села Макартетине 067 689 27 42   Відповідальна особа з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.
МАЛИК Ольга Василівна староста села Рогове 095 516 91 77   Відповідальна особа з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.
ЛИПІВСЬКИЙ Анатолій Володимирович староста сіл Ганусівка, Солоне, Пантюхіне 067 165 42 50   Відповідальна особа з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.
ЗІКРАНЬОВ Сергій Васильович староста сіл Кам’янка, Степне 097 046 13 06   Відповідальна особа з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.
РОДЗІЄВСЬКА Людмила Анатоліївна староста села Донцівка 098 338 99 98   Відповідальна особа з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.
ІЗЮМСЬКИЙ Ігор Віталійович староста села Новорозсош 099 947 14 90   Відповідальна особа з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.
СЄРГІЄНКО Віра Олексіївна староста села Закотне 066 601 72-37   Відповідальна особа з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.
ЛИННИК Олена Вікторівна  староста села Лисогорівка 095 337 87 90   Відповідальна особа з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.
МАЩЕНКО Сергій Іванович староста села Риб’янцеве

095 017 38 17; 095 017 38 17

  Відповідальна особа з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.
ЧИПЧАЙОВА Анастасія Олександрівна староста села Писарівка 066 900 73 23   Відповідальна особа з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.
ЗАВОЛОДЬКО Олена Олексіївна староста села Піски 099 226 93 50   Відповідальна особа з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.
ЛОШАКОВА Тетяна Анатоліївна староста села Булавинівка 099 456 05 26   Відповідальна особа з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.

СИНЄБАБКІНА Вікторія Віталіївна, спеціаліст відділу соціального захисту населення Новопсковської селищної ради – відповідальна особа з прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення насильства.        

Якщо ви зазнали будь-якого з видів насильства або розумієте, що існує загроза його скоєння, пам’ятайте, що найголовніше правило – НЕ МОВЧАТИ!

Отримати консультацію в режимі онлайн для попередження або протидії домашнього насильства ви можете, перейшовши  за посиланням або заповнивши дану  форму

ОСОБА, ЯКА ПОСТРАЖДАЛА ВІД ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА - це особа, яка зазнала домашнього насильства у будь-якій формі.

ФОРМИ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА:

ФІЗИЧНЕ НАСИЛЬСТВО

ПСИХОЛОГІЧНЕ

НАСИЛЬСТВО

ЕКОНОМІЧНЕ

НАСИЛЬСТВО

СЕКСУАЛЬНЕ

НАСИЛЬСТВО

заподіяння тілесних ушкоджень, незаконне позбавлення волі, мордування, залишення в небезпеці, ненадання допомоги, заподіяння смерті.

словесні образи, погрози, приниження, переслідування, залякування, обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, що спричиняють невпевненість, нездатність захистити себе, шкоду психічному здоров’ю.

умисне позбавлення житла, їжі, одягу, коштів чи документів, перешкоджання в отриманні лікування, заборона працювати, примушування до праці, заборона навчатися.

будь-які ДІЯННЯ сексуального характеру (примушування до сексу або до спостерігання за статевими зносинами інших людей, дотики до інтимних частин тіла тощо), вчинені без згоди особи.

 

Згідно чинного законодавства України фізичне, психологічне, економічне, сексуальне насильство вважається домашнім, якщо воно вчиняється між такими особами:

 • подружжя; колишнє подружжя; наречені;
 • мати (батько) або діти одного з подружжя (колишнього подружжя) та інший з подружжя (колишнього подружжя);
 • особи, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у шлюбі між собою, їхні батьки та діти;
 • особи, які мають спільну дитину (дітей);
 • батьки (мати, батько) і дитина (діти); вітчим (мачуха) та пасинок (падчерка); дід (баба) та онук (онука); прадід (прабаба) та правнук (правнучка); рідні брати і сестри; інші родичі: дядько (тітка) та племінник (племінниця), двоюрідні брати і сестри, двоюрідний дід (баба) та двоюрідний онук (онука);
 • діти подружжя, колишнього подружжя, наречених, осіб, які мають спільну дитину (дітей), які не є спільними або всиновленими;
 • опікуни, піклувальники, їхні діти та особи, які перебувають (перебували) під опікою, піклуванням; прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі, їхні діти та прийомні діти, діти-вихованці, діти, які проживають (проживали) в сім’ї патронатного вихователя;
 • інші родичі та інші особи, які пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, за умови спільного проживання.

Особа, яка вчинила фізичне, психологічне, економічне або сексуальне домашнє насильство відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» є КРИВДНИКОМ.

До кривдника можуть бути застосовані такі спеціальні заходи:

Направлення кривдника на проходження програми для кривдників - робота для корекції поведінки особи, яка вчинила домашнє насильство, а також для формування гуманістичних'цінностей (направляється за рішенням суду або за власною ініціативою кривдника на добровільній основі).

Взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи здійснюється з моменту виявлення факту домашнього насильства на встановлений законодавством строк для проведення профілактичної роботи з кривдником (здійснюється уповноваженими підрозділами Національної поліції).

Терміновий заборонний припис стосовно кривдника спрямований на негайне припинення домашнього насильства, усунення небезпеки для життя і здоров’я постраждалої особи (виносить поліція, строком до 10 днів). Може встановити: заборону на вхід та перебування в місці проживання постраждалої особи, контактувати з нею; обов'язок залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи. Видається за заявою постраждалої особи, а також за власною ініціативою працівника поліції за результатами оцінки ризиків.

Обмежувальний припис стосовно кривдника (рішення приймає суд за заявою постраждалої особи строком до 6 місяців). Може встановити: заборону перебувати в місці спільного проживання з постраждалою особою, телефонувати, наближатись до неї на певну відстань, розшукувати, контактувати з нею; обмежити спілкування з постраждалою дитиною; обов'язок усунути перешкоди у користуванні постраждалою особою майном. За подання заяви про видачу обмежувального припису до суду судовий збір не сплачується. Заява має бути розглянута судом протягом 72 годин з моменту її надходження до суду.

Пам’ятайте!

Постраждала дитина - особа, яка не досягла 18 років та зазнала домашнього насильства у будь-якій формі або стала свідком такого насильства. Постраждала дитина має всі права постраждалої особи, реалізація яких забезпечується з урахуванням найкращих інтересів дитини, її віку, статі, стану здоров’я, інтелектуального та фізичного розвитку.

 

БУДЬТЕ ОБІЗНАНІ - СТАНЬТЕ ЗАХИЩЕНІ !

Проблема насильства в родині є досить гострою для України, як і для багатьох інших країн світу. Її небезпечність полягає в тому, що прояви насильства і жорстокості в сім’ї не лише руйнують гармонію і злагоду в родині, а й виступають однією з перед умов злочинності в суспільстві загалом. Ця проблема небезпечна ще й тим, що від неї страждають діти. Страждають не лише від насильства стосовно себе, а й, спостерігаючи за насильством у своїй сім’ї, у майбутньому переносять цей негативний досвід у власне життя.

          07 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Тепер під домашнім насильством мається на увазі не тільки фізичне, а й психологічне, економічне та інші види насильства.

         Раніше в якості суб’єкта Закону виступали тільки подружжя, яке живе разом, і їхні діти, то тепер він поширюється і на постраждалих від колишніх чоловіків/дружин або партнерів, а також на тих людей, які є парою, але разом не проживають.

      Тому, законодавством вводиться поняття термінового заборонного припису і обмежувального припису. Це два документа, які ізолюють кривдника від постраждалої особи і її дітей.

 

           Терміновий заборонний припис  виноситься Національною поліцією за заявою жертви домашнього насильства або за власною ініціативою в ситуації, коли є безпосередня загроза життю чи здоров'ю постраждалих осіб. Дія припису - до 10 діб.

      Обмежувальний припис стосовно кривдника - встановлений у судовому порядку, захід тимчасового обмеження прав чи покладення обов’язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи.

           Це вже судовий припис, направлений також на захист постраждалої особи, і, у порівнянні з поліцейським приписом, діє довше (від 1 місяця до 6 з правом подовження ще до 6 місяців) і перелік заборон/зобов'язань в нього більш широкий.

          Якщо ви зазнали будь-якого з видів насильства або розумієте, що існує загроза його скоєння, пам’ятайте, що найголовніше правило – НЕ МОВЧАТИ!

           Розкажіть друзям, знайомим, сусідам або родичам про такі факти. Попередьте їх про можливу небезпеку та попросіть звернутися до поліції в разі необхідності. Тримайте постійний контакт із довіреною особою, щоб вона знала, чи все у вас гаразд. 

           Якщо у вас не має можливості розповісти про насильство знайомим, то ви завжди можете звернутися на гарячу лінію 0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер) з будь-якого телефону по всій території України. Лінія є безкоштовною, анонімною та конфіденційною. Тут вам порадять, що робити у вашій конкретній ситуації в конкретний момент. Якщо насильство відбувається безпосередньо в момент дзвінка, вас одразу перемкнуть на поліцію. 

Фото без опису

Щорічно в Україні з 25 листопада по 12 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою, основною метою якою є: збільшити розуміння та обізнаність про усі форми насильства, гендерного насильства та забезпечення рівних прав чоловіків та жінок, та формування свідомості у всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період компанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада –Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними властивостями;
5 грудня – Міжнародний день волонтера;
6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
10 грудня – Міжнародний день прав людини.

 

25 листопада року у Новопсковській об’єднаній територіальній громаді стартувала щорічна акція «16 днів проти насилля». Особлива увага під час її проведення приділялася питанням домашнього насилля у сім`ї та формування нетерпимого ставлення до будь якої форми насилля. Фахівцями із соціальної роботи були проведені профілактичні бесіди та роз’яснювальна робота у сім`ях які опинилися в складних життєвих обставинах, в сім’ях в яких виховуються неповнолітні діти, багатодітних та малозабезпечених сім`ях на тему: «Попередження насильства в сім`ї»,  «Насильство в сім`ї:як захистити себе та родину»

Було проведено ряд психолого-педагогічних тренінгів,  тематичних виховних годин, на тему: «Не бий – послухай!», « Ми проти насильства», «Проблеми та причини насильства у шкільному середовищі. Шляхи його подолання», « Насиллю–Ні!» серед навчально-виховних закладів, із залученням працівників Новопсковського районного сектору з питань пробації, з метою: посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена в першу чергу на збільшення знань про всі форми насилля, боротьбі проти рабства та торгівлі людьми. Були проведені просвітницькі заходи з питань попередження розповсюдження СНІД і ВІЛ.

Протягом акції на інформаційному вуличному екрані Новопсковської селищної ради були висвітлені соціальні відеоролики на тему :» Ми проти насильства».

В рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» в Новопсковській об’єднаній територіальній громаді було проведено  обласний Experince Форум з обміну практичним досвідом об’єднаних територіальних громад у питання запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків в умовах децентралізації за підтримки Департаменту соціального захисту населення Луганської ОДА, громадської організації « Сєвєродонецька молодіжної ради», коаліції «Луганщина. Жінки. Мир. Безпека» в рамках проекту  «Рівність заради безпеки». На даному форумі були присутні представники: Троїцької ОТГ, Веселівської ОТГ, Калмиківської ОТГ, Чмирівської, Шульгінська ОТГ, представники м.Рубіжне, м.Кремінна.

    Метою даного форуму було: обмін позитивним практичним досвідом об’єднаних

територіальних громад, органів місцевого самоврядування у роботі щодо

запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою

статі, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків в умовах

децентралізації. Мотивація новостворених ОТГ переймати практичний досвід

для подальшої реалізації у власних громадах.

В Україні запустили онлайнкурс із протидії домашньому насильству

Координатором проєктів ОБСЄ в Україні та студією онлайносвіти EdEra створено новий онлайнкурс із протидії домашньому насильству, який відсьогодні, 18 липня, є доступним для користувачів.

Про це повідомляється на сайті ОБСЄ.

“Цей курс розрахований на широку аудиторію і має на меті сприяти поширенню обізнаності українців про те, що таке домашнє насильство і як його подолати”, – йдеться у повідомленні.

Відвідувачі курсу отримають розуміння того, які різні форми може мати домашнє насильство, зокрема фізичне, сексуальне, психологічне та економічне. Тексти, лекції та ілюстрації допоможуть розібратися у причинах і наслідках, що зумовлюють насильство.

“Курс може бути корисним для тих, хто вже працює в цій сфері, а також для тих, хто постраждав від домашнього насильства, або людей, які стали свідками такого випадку. Цей курс надає детальний опис зусиль, яких можна докласти для реагування на ситуацію домашнього насильства за допомогою наявних державних інструментів та ресурсів неурядових організацій”, – повідомили в офісі Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Курс буде також використаний у тренінгових програмах, що реалізуються за сприяння ОБСЄ в Україні для фахівців, які працюють у цій сфері – правоохоронців, соціальних працівників і психологів, а також педагогів шкіл та університетів.

Згідно з дослідженням щодо насильства над жінками, проведеного ОБСЄ у 2018 році, 7,6% опитаних українських жінок вказали, що вони зазнали фізичного та/або сексуального насильства від своїх партнерів протягом року.

Укрінформ

Нормативно-правова база щодо запобігання та протидії домашньому насильству

Державні та регіональні ресурси

Для людей із вадами зору

Нормативно-правова база щодо запобігання та протидії домашньому насильству

Закон України: Про запобігання та протидію домашньому насильству

Закон України: Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо виконання рекомендацій, які містяться у шостій доповіді Європейської комісії про стан виконання Україною Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, стосовно удосконалення процедури арешту майна та інституту спеціальної конфіскації

Пов'язані документи

Про затвердження Інструкції щодо порядку взаємодії структурних підрозділів, відповідальних за реалізацію державної політики щодо попередження насильства в сім'ї, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та відповідних підрозділів органів внутрішніх справ з питань здійснення заходів з попередження насильства в сім'ї: наказ Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту та Міністерства внутрішніх справ України від 07.09.2009 № 3131/386

Постанова КМУ від 26.04.2003 № 616 Про затвердження Порядку розгляду заяв та повідомлень про вчинення насильства в сім'ї або реальну його загрозу

Н А К А З від 17.09.2012   №  581 Про затвердження рекомендацій щодо проведення щорічної акції "16 днів проти насильства"

ПОРЯДОК розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або реальної  загрози його вчинення. Наказ Державного комітету України у справах сім'ї та молоді, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України 16.01.2004  N 5/34/24/11 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.01.2004 за N 99/8698

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь