Новопсковська селищна військова адміністрація

Луганська область Старобільський район

Відділ економіки

Звіт начальника

відділу економіки Новопсковської селищної ради

за 2021 рік

 

Протягом 2021 року відділ економіки Новопсковської селищної ради (далі Відділ) виконував завдання, що передбачені Положенням про Відділ, основним завданням якого є реалізація повноважень у сфері соціально-економічного розвитку Новопсковської селищної територіальної громади (далі – громади), визначених Законом України «Про місцеве самовря­дування в Україні» та іншими нормативними актами; організація виконання стратегічних та поточних програм соціально-економіч­ного та культурного розвитку громади; розробка проекту програми соціально-економічного розвитку громади та по­дання їх на затвердження селищній раді; сприяння залученню інвестицій у економіку громади.

Проводилась підготовка інформаційних та аналітичних матеріалів, які надавались Міністерству регіонального розвитку, Антимонопольному комітету України, Державній регуляторній службі України, ГУ ДПС у Луганській області, Луганській обласній державній адміністрації, голові, заступнику та структурним підрозділам Новопсковської селищної ради, представникам проекту міжнародної технічної допомоги Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) «Економічна підтримка Східної України» та ін.

Робота Відділу була направлена на реалізацію завдань та заходів Плану (Програми) соціально-економічного розвитку Новопсковської селищної об’єднаної територіальної громади на 2021 рік.

Протягом  2021 року розроблювались цільові програми, здійснювалась перевірка відповідності складових  цільових програм.

З метою залучення коштів для розвитку Новопсковської селищної територіальної громади у 2021 році на постійній основі здійснювався пошук актуальних грантових програм, Відділом у співпраці з іншими відділами Новопсковської селищної ради, комунальними закладами, установами, підприємствами, громадськими організаціями, подано заявки на різноманітні конкурси, оголошені міжнародними організаціями, агенціями, фондами, на державні програми (Швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація  для розвитку демократичної освіти» за партнерством з Всеукраїнською асоціацією ОТГ, Програма  «U-LEAD з Європою», програма «Громадськість за демократизацію», яка фінансується Європейським Союзом, програма DOBRE. Пілотний проєкт моніторингу та оцінки, Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні», конкурсний відбір громад для участі у програмі підтримки громад у формуванні спроможної мережі надання первинної медичної допомоги, Програма ООН із відновлення та розбудови  миру компонент «Місцеве  самоврядування та реформа з децентралізації влади», ПРООН та ТОВ «Рейтингове агентство IBI-Rating», Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Міжнародна організація з міграції, USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».

Спеціалістами Відділу на сайті Новопсковської селищної ради, на сторінці Facebook висвітлювалась інформація щодо грантових можливостей, здійснювалась консультативна робота з написання грантових заявок для бажаючих відкрити власну справу, розширення діючого бізнесу.

У 2021 р. Відділом прийнято документи від 103 фізичних осіб для нарахування дотації за наявні бджолосім’ї (6127 бджолосімей) на загальну суму 1225,400 тис. грн.

Спеціалісти відділу брали участь у засіданнях робочої групи з розробки Стратегії розвитку Новопсковської селищної територіальної громади на 2021-2027 роки, здійснювали збір та опрацювання інформації, необхідної в процесі розробки Стратегії.

У складі робочої групи спеціалістами відділу проведено аналіз і моніторингу об’єктів роздрібної і оптової торгівлі, ресторанного господарства, сфери побутових послуг, інвентаризації об’єктів ринкового господарства на території Новопсковської селищної територіальної громади.

Відділ також забезпечував реалізацію державної регуляторної політики. Протягом звітного періоду було розроблено 3 регуляторні акти, забезпечено дотримання порядку розроблення, погодження, затвердження відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». З метою доступності та прозорості регуляторної діяльності селищної ради та її виконавчих органів на офіційному веб-сайті Новопсковської селищної ради: novopskovrada.gov.ua у розділі «Економіка», підрозділ «Регуляторна діяльність» розміщувались відповідні документи.

Спеціалісти Відділу здійснювали аналіз проектів фінансових планів комунальних підприємств, КНП, здійснювали перевірку правильності формування тарифів на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

Протягом 2021 року уповноваженими особами (начальник та спеціаліст І категорії Відділу), які визначені відповідальними за організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель згідно з Законом України «Про публічні закупівлі» згідно розпорядження селищного голови від 16.04.2020 р. № 78-о, в електронній системі закупівель через авторизований електронний майданчик (zakupki.prom.ua) проведено 2 процедури відкритих торгів, 1 переговорна процедура, 5 спрощених закупівель, 8 закупівель через Prozorro Market (запит ціни пропозицій), оприлюднено 336 звіти про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, загальна очікувана вартість яких – 3616,609 тис.грн, зекономлено 432,812 тис.грн.

Також надавались консультації з питань публічних закупівель розпорядникам бюджетних коштів.

Протягом опалювального періоду здійснювався щоденний моніторинг використання енергоносіїв (природного газу та електричної енергії) з метою недопущення перевищення лімітів, встановлених договорами про закупівлю.

Спеціалісти відділу на постійній основі підвищували рівень знань, приймали участь у вебінарах, семінарах, тренінгах, які у зв’язку з карантинними обмеженнями проводились в онлайн-режимі.

 

 

Начальник відділу                                                                            Ольга ОНИЩЕНКО

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь