Новопсковська селищна військова адміністрація

Луганська область Старобільський район

Відділ Служби у справах дітей

Звіт 
начальника відділу Служба у справах дітей Новопсковської селищної ради про роботу за 2021 рік

 

Відділ Служба у справах дітей Новопсковської селищної ради створений рішенням п’ятдесят четвертої сесії від 22 грудня 2018 року           № 54/19, як виконавчий орган Новопсковської селищної ради з питань захисту прав дітей та  розпочав свою роботу 06.03.2019 року.
14.03.2019 року Службу у справах дітей Новопсковської селищної ради зареєстровано у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та присвоєно ідентифікаційний код юридичної особи.


Робота служби у справах дітей Новопсковської селищної ради спрямована на реалізацію законів України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», постанов Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування пов’язаної із захистом прав дитини» (із змінами), від  01 червня 2020 року № 585 «Про забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах», розпоряджень, рішень та доручень селищної ради, обласної державної адміністрації.
За 2021 рік у службі у справах дітей перебувало на первинному обліку дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування 37 дітей, з них 13 дітей-сиріт, 24 дитини позбавлених батьківського піклування; знято з первинного обліку 2 дитини, які залишилися без батьківського піклування, у зв’язку з досягненням повноліття.
На обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах перебувало 27 дітей; 5 дітей знято з обліку у зв’язку з досягненням повноліття та подоланням складних життєвих обставин.
4 дитини перебувають на обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах з причини жорстокого поводження.


На кожну дитину, яка перебуває на відповідному обліку служби заведено особову справу, яка поповнюється протягом року, належними документами згідно чинного законодавства.
2 дитини було негайно відібрано у батьків у зв’язку із загрозою їх життю та здоров’ю, тимчасово влаштовано до державних установ та порушено питання позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів з батьків; за клопотанням Служби 4 дитини влаштовано до Лисичанського центру психологічної реабілітації дітей, у зв’язку із складними життєвими обставинами.
4 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування влаштовано під опіку.
Спеціалістами Служби підготовлено документи для запровадження на території Новопсковської селищної територіальної громади послуги з патронату над дитиною. До сім’ї патронатного вихователя влаштовано 2 дитини, які перебувають у складних життєвих обставинах.
За 2021 рік роботи Службою у справах дітей підготовлено 26 засідань комісії з захисту прав дитини при Новопсковській селищній раді на яких розглянуто 886 питань, що стосуються соціально-правового захисту дітей нашої громади. Взято  участь у 30 засіданні виконавчого комітету Новопсковської селищної ради з питань, що стосуються:
- надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів ( підготовлено 1250 проектів рішень виконкому);
- про доцільність позбавлення громадян батьківських прав (підготовлено 11 проектів рішень виконкому);
- про стан виконання батьківських обов’язків ( розглянуто 7 випадків);
- про надання висновку про можливість бути опікуном (3 проекти рішень виконкому);
- про стан виконання обов’язків опікуна (1 випадок);
- про надання дозволу на оформлення договору купівлі-продажу нерухомого майна право власності/ право користування, яким мають діти (3 проекти рішень виконкому);
- про надання дозволу на оформлення договору дарування право власності/ право користування, яким мають діти (3 проекти рішень виконкому);
- про надання дозволу на оформлення договору поділу нерухомого майна право користування, яким мають діти (5 проектів рішень виконкому);
- про надання дозволу на укладання договору про  поділ спадкового майна, яке належить дитині (3 проекти рішень виконкому);
- про надання дозволу неповнолітній дитині на розпорядження грошовими коштами (1 проект рішення виконкому);
- про надання дозволу неповнолітній дитині на отримання орендної плати за користування земельною ділянкою (1 проект рішення виконкому);
- про надання дозволу на укладання договору оренди землі, договорів про внесення змін до договору оренди землі та отримання орендної плати що належить дитині (1 проект рішення виконкому); 
- про затвердженя висновку служби у справах дітей про підтвердження місця проживання дітей  для їх тимчасового  виїзду за межі України (1 проект рішення);
- про надання дозволу на вчинення правочину від імені неповнолітньої дитини ( 1 проект рішення);
- про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною, визначення способу участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею (1 проект рішення);
- про передачу дітей на виховання батькові (1 проект рішення).
Взято участь у засіданні суду, як третя особа яка не заявляє самостійних вимог, у розгляді 42 цивільних справ, та 2 кримінальних справ.
Подано 6 позовних заяв до Новопсковського районного суду щодо позбавлення батьківських прав громадян, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків; 1 апеляційну скаргу на ухвалу Новопсковського районного суду, щодо залишення позовної заяви Новопсковської селищної ради в особі Служби у справах дітей, щодо позбавлення батьківських прав, без розгляду; 1 відзив на апеляційну скаргу на рішення районного суду про позбавлення батьківських прав. 
Проведено 33 рейди «Сім’я» та Всеукраїнський профілактичний захід «Урок», під час яких разом з фахівцями із соціальної роботи, працівниками поліції відвідано 100 сімей з дітьми. Виявлено сім’ї, в яких діти перебувають у складних життєвих обставинах та в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків стосовно своїх дітей, проведено профілактичну роботу згідно чинного законодавства.
На особистому прийомі начальником служби було розглянуто 21 звернення громадян, що стосуються соціально-правового захисту дітей. 


На виконання Програми соціально-правового захисту дітей Новопсковської селищної ради на 2020-2022 роки, затвердженої рішенням сесії селищної ради від 24 грудня 2019 року, до Міжнародного дня захисту дітей та проведення акції «Не залишити без уваги жодної дитини» спеціалістами служби у справах дітей було відвідано сім’ї опікунів, піклувальників, прийомних батьків та сім’ї в яких діти перебувають у складних життєвих обставинах та вручено цінні подарунки на загальну суму 17650 гривень. До дня Святого Миколая та до Новорічно-різдвяних свят для вищезазначеної категорії дітей придбано солодощів на суму 9500 грн.
20.12.2021 року, спеціалістом служби у справах дітей здійснено супроводження дитини, батько якої загинув під час участі в антитерористичній операції, до міста Сєвєродонецьк для святкування Дня Святого Миколая.
Спеціалісти служби, в рамках проекту «Спільно. Благодійна організація «Надія і житло для дітей» взяли участь у тренінгу з впровадження політики захисту дітей у сфері надання соціальних послуг та реінтеграція дітей з альтернативних форм догляду; в рамках проекту Партнерство «Кожній дитині» відповідальні спеціалісти служби, взяли участь у тренінгу за програмою підготовки кандидатів у патронатні вихователі та проходять тренінговий курс «Батьківство в радість».
29.12.2021 року, начальником служби отримано від керівника регіонального рівня установчий файл, для роботи у Банку даних Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти».


Начальник відділу                                                             Тамара РЄЗНІК

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь