Новопсковська селищна військова адміністрація

Луганська область Старобільський район

Відділ соціального захисту населення

Звіт начальника

ВІДДІЛУ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ НОВОПСКОВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

за 2021 рік

 

Протягом 2021 року відділілом соціального захисту населення Новопсковької селищної ради опрацьовано та передена на нарахування до Управління соціального захисту населення Старобільскої РДА 1709 зава з документами для призначення державних соціальних допомог, пільг та субсидій. 

В лютому-березі 2021 року проведено визначення оцінки потреб Новопсковської селищної територіальної громади в соціальних послугах з  організації надання якісних соціальних послуг та забезпечення соціальним послугами всіх верств населення, які їх потребують. За результатами оцінки потреб підготовлено аналітичний звіт отриманих даних в ході проведення оцінки потреб та подано до Управління соціального захисту населення Старобільської РДА та Департаменту соціального  захисту населення  Луганської облджержадміністрації. Виходячі з результатів оцінки потреб громади в соціальних послугах існує необхідність в створенні на території громади послуги тимчасвого перебування. В 2021 році відділом соціального захисту населення Новопсковської селищної ради згідно «Журналу реєстрації зверненнь громадян» прийнято та розглянуто 2326 звернень громадян щодо отримання соціальних послуг, з дотриманням термінів відповідно до Закону України «Про соціальні послуги». Згідно з «Журналом реєстрації про надання/відмову в наданні соціальних послуг» прийнято 963 рішення, з них в розрізі послуг:

Соціальна адаптація – 22 рішення про надання соціальної послуги.

Соціальний супровід – 41 рішення про надання соціальної послуги.

Догляд вдома – 378 рішень про надання соціальної послуги.

Натуральна допомога – 481 рішень про надання соціальної послуги.

Денний догляд дітей з інвалідністю – 37 рішень про надання соціальної послуги, 1 рішення про відмову у наданні соціальної послуги.

Кризове (ектрене) втручання- 2 рішення про надання соціальної послуги.

Консультування - 1 рішення про надання соціальної послуги.

Відповідно Постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 № 189 «Деякі питання використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату», до Міністерства соціальної політики України було подано заявку на забезпечення громади спеціально обладнаним автомобілем за рахунок державного бюджету.

Проведено роботу та укладено договорів на надання пільг послуг зв’язку окремим категоріям населення з ПАТ  «Укртелеком» протягом звітного періоду сума компенсованої пільги  з місцевого бюджету становить – 9877,32 грн.   

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, підтримку малих групових будинків та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа у 2020 році.  В квітні  2021 року придбано житло особі з числа дітей позбавлених батьківського піклування  за рахунок субвенції з державного бюджету, місцевим бюджетам у 2020 році. Житло придбане у м. Рубіжне.   Також триває робота щодо освоєння субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, підтримку малих групових будинків та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа у 2021 році. Проведено роботу щодо надання потреби в вище зазначеній субвенції. В 2021 році з державного бюджету виділено субвенцію 2 особам  вище зазначеної категорії котрі перебувають на квартирному обліку в Новопсковській селищній раді на загальну суму 709 711 грн. На даний час кошти перераховано на спеціальні рахунки осіб та триває процес підбору відповідного житла.

Укладено угоду про співпрацю з Управлінням соціального захисту населення Старобільської РДА в організації прийому документів  та нарахування  компенсації фізичним особам котрі надають  соціальні послуги з догляду  на не професійній основі. Станом на 01.10. 2021 року за вище зазначеною компенсацією звернулося 22 особам, яким виплачено компенсацію за надання соціальних послуг з догляду на не професійній основі  з місцевого бюджету на загальну суму – 216782,95 грн. З метою здійснення контролю за цільовим використанням коштів з місцевого бюджету, спрямованих на фінансування соціальних послуг та вжиття заходів щодо недопущення надміру виплачених коштів, спеціалістами відділу у 2021 році здійснено 20 перевірок осіб, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, що становить 96% від загальної кількості осіб, які отримують компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, по яким сформовано особові справи у відділі соціального захисту населення Новопсковської селищної ради.

Відділом прийнято та опрацьовано 235 заяв від жителів громади щодо отримання одноразової матеріальної допомоги, котру виплачено з місцевого бюджету на загальну суму 346 500 грн.

Прийнято участь в zoom-нараді організованого за підтримки дитячого фонду ООН «ЮНІСЕФ» та БО «СОС Дитяче містечко» щодо старту проекту «Спільно -2».         Прийнято участь в дводенному  вебінарі «Посилення партнерства та взаємодії органів місцевого самоврядування та НУО у реалізації соціально важливих завдань у сфері ВІЛ, ТБ: забезпечення соціальними послугами розширеного пакету» організованому БО «Світло надії». Спеціалістами відділу пройдено чотириденне  дистанційне навчання організоване Міністерством соціальної політик України на тему «Звітування щодо домашнього насильства та насильства за ознакою статі». Прийнято участь у Всеураїнському круглому столі щодо протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.

Підготовлено 43 інформаційні статті щодо нових умов звернення за субсидією, державних соціальних допомог, пільг субсидій та ін. на сайт селищної ради та в газету «Перемога». Проведено 6 інформаційних кампаній щодо порядку надання соціальних послуг, протидії торгівлі, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.

Проведено оздоровлення в ТОВ «Новопсковський санаторій «ПЕРЛИНА» 16 дітей котрі потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Підготовлено клопотання та подано 1 пакет документів до Старобільської РДА щодо присвоєння почесного звання «Мати Героїня».

Розроблено та направлено на розгляд Новопсковської селищної ради 34 проекти рішень щодо покращення соціального захисту населення в Новопсковській СТГ. Розроблено 36 проектів рішень та направлено на розгляд виконавчого комітету Новопсковської селищної ради.

Значна частка роботи відділу в звітному періоді була спрямована на здійснення таких важливих функцій як реалізація заходів щодо соціальної підтримки малозабезпечених верств населення  та сімей з дітьми, соціального захисту осіб з інвалідністю, ветеранів війни і праці та громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, надання пільг окремим категоріям громадян за соціальною та професійною ознаками, переміщених осіб та учасників АТО/ООС, а також, забезпечення дотримання в цій сфері діючого законодавства України.

Станом на 01.01.2022 року спеціалістами відділу складено 450 актів (матеріально побутового обстеження проживання, підтвердження не проживання, підтвердження проживання, підтвердження проживання ВПО).

За звітний період відділом соціального захисту населення прийнято 33 заяви щодо продовження та видачу нового посвідчення батьків з багатодіних сімей та дітей з багатодітних сімей. Видано 123 посвідчень дітей з багатодітних сімей та 36 посвідчень батьків з багатодітних сімей. Направлено до Управління соціального захисту населення 56 пакетів документів щодо продовження або видачі нового посвідчення особи з інвалідністю.

До відділу соціального захисту населення за  2021 рік надійшло 31 звернення з приводу вчинення домашнього насильства. 85 осіб котрі постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі охоплено соціальними послугами. Протягом звітного періоду 3 дитини постраждали від домашнього насильства. Проведено 31 захід щодо захисту прав дитини від насильства в сім’ї. За рішенням Новопсковського районного суду 7 осіб направлено на проходження корекційних програм для кривдників.

         

 

Начальник відділу                                                                     Віталій СЛЮСАРЄВ

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь